Zmorą większość smartphonów jest konieczność częstego ładowania. ASUS ZenFone Max Plus jest wyposażony w baterię o pojemności 4130 mAh. Co to oznacza? Oczywiście dłuższy czas korzystania z telefonu na jednym ładowaniu. Dzięki temu będziesz mógł dłużej cieszyć się wędrówką po górach lub spływem kajakowym bez obaw o stan baterii. Jakby tego było mało, telefon posiada system inteligentnego zarządzania baterią, który nawet dwukrotnie zwiększa żywotność telefonu.

Bateria to nie wszystko. Wielkim udogodnieniem jest też duży ekran, który nie tylko zwiększa przyjemność np. z oglądania zdjęć z wyprawy, ale ułatwia takie czynności jak choćby pisanie wiadomości czy relacji z podróży. ZenFone Max Plus posiada ekran o przekątnej 5,7 cala i proporcjach 18:9, co daje doskonały stosunek ekranu do obudowy na poziomie 80%. Dodatkowo, obudowa wykonana jest z metalu, dzięki czemu telefon jest po prostu bardziej wytrzymały.

Fotografia to najlepszy sposób na zapisanie wspomnień. Oglądając zdjęcia z podróży nawet w środku zimy, przynajmniej na chwilę możemy poczuć się tak, jakbyśmy znowu byli na egzotycznej plaży czy spacerowali po malowniczym miasteczku oblanym ciepłym światłem zachodzącego słońca. Aby fotografia w pełni  przywoływała najlepsze wspomnienia musi być po prostu dobrze wykonana. Doskonale nadaje się do tego ASUS ZenFone Max Plus. Dlaczego? Posiada podwójny aparat, który przeniesie twoją fotografię na zupełnie nowy, wyższy poziom. Główny aparat o rozdzielczości  16 MP dysponuje obiektywem z przesłoną F2.0, umożliwiającym wykonywanie jeszcze ostrzejszych zdjęć. Drugi szerokokątny obiektyw 120° umożliwia ujęcie w kadrze szerszej przestrzeni krajobrazu oraz większej liczby osób, aby uzyskać wspaniałe zdjęcia krajobrazowe, lepsze portrety grupowe oraz pozwala wygodniej fotografować w zamkniętych pomieszczeniach.

Wszystkie te funkcje i rozwiązania sprawiają, że ASUS ZenFone Max Plus doskonale sprawdza się w podróży i nie tylko!