O tym, że glinka bentonitowa ma drogocenne właściwości wiedzieli już Aztekowie. Stąd właśnie nazwa jednego z najbardziej rozchwytywanych produktów kosmetycznych na rynku, czyli Aztec Secret Indian Healing Mask. W tym tkwi sekret maseczki Aztec? W sieci krąży opinia, że wysysa brud z porów jak odkurzacz, co potwierdza to mnóstwo filmików na YouTube oraz komentarzy na Amazon.com, gdzie można kupić produkt.

To zasługa bentonitu, naturalnego surowca powstającego ze skał wulkanicznych, który po zmieszaniu z wodą pęcznieje i zaczyna przypominać gąbkę. Glinka, mająca silny ładunek ujemny, przyciąga do siebie toksyny mające z kolei ładunek dodatni. W ten sposób oczyszcza, odtłuszcza i wygładza skórę. A efekty widoczne są już po 5-10 minutach, bo właśnie tyle powinno się trzymać produkt na twarzy. Co istotne, Aztec Secret Indian Healing Mask nie posiada żadnych substancji zapachowych i jest wegańska. Gdzie kupić Aztec Secret Indian Healing Mask? Bez problemu na wspomnianym już serwisie Amazon za około 11 dolarów. A w Polsce produkt dostaniecie na przykład na Allegro za nie więcej niż 50 zł.

Zobacz także: Te liftingujące maski na twarz to hit Instagrama! W kosmetyczce mają je Aniołki Victoria's Secret i Heidi Klum

Jak wykonać maskę z glinki bentonitowej?

W jaki sposób możecie otrzymać maskę z glinki bentonitowej? Do plastikowej lub szklanej miski wsypujecie trzy miski zielonej glinki oraz trzy łyżeczki octu jabłkowego lub wody. Następnie wymieszać całość za pomocą drewnianej łyżki. Maskę nakładacie palcami lub pędzlem kosmetycznym przeznaczonym do nakładania maseczek na twarz, a jeżeli chcecie, to także na szyję. Bardzo ważne, by nie trzymać jej dłużej niż 10 min - po tym czasie maska twardnieje i trudniej ją usunąć. Jeśli poczujecie mrowienie i ciągnięcie na twarzy, nie przejmujcie - to zupełnie normalne. Maskę należy zmyć letnią(!) wodą. A cały zabieg wykonywać raz w tygodniu.

Zobacz także: Bella Hadid i inne modelki oszalały na punkcie tej maseczki do twarzy. To ich must have na backstage’u!