W przyszłym roku minie dokładnie 10 lat, gdy na ekrany kin wszedł musical Mamma Mia! w reżyserii Phillydy Loyd. Obraz, którego motywem przewodnim były piosenki kultowej grupy ABBA, stał się absolutnym hitem i na całym świecie zarobił ponad 600 milionów dolarów. Ciekawe, czy ten sukces powtórzy sequel, którego premierę zaplanowano na lipiec 2018.

Za scenariusz i reżyserię Mamma Mia: Here We Go Again! odpowiedzialny będzie Ol Parker (Hotel Marigold, Niech będzie teraz, Gry weselne), a w obsadzie mają znaleźć się zarówno nowi aktorzy, jak i gwiazdy oryginału, czyli m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård i Dominic Cooper. Serwis Deadline donosi, że na ekranie na pewno zobaczymy Amandę Seyfried, która w pierwszej części filmu wcieliła się w postać Sophie. 

Zdjęcia powstawać będą ponownie na malowniczej greckiej wyspie Skopelos. I co oczywiście najważniejsze – ścieżka dźwiękowa bazować będzie po na kawałkach ABBY, także tych, które nie zostały wykorzystane w pierwszej części.