Pierwszy sezon okazał się hitem gromadząc przed telewizorami tysiące fanów kryminałów, niewyjaśnionych zagadek i seriali trzymających w napięciu. Produkcja była najchętniej oglądaną w historii Canal + w Polsce docenioną także przez krytyków i środowisko filmowe. 

Polska Akademia Filmowa doceniła serial przyznając jej Polską Nagrodę Filmową ORŁY 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, a widzowie Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku. Czy Belfer 2 powtórzy ten sukces? Wiele na to wskazuje.

Jesienią tego roku Canal + pokaże drugą część polskiej produkcji na podstawie scenariusza Jakuba ŻulczykaMoniki Powalisz, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima w której Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

W drugiej części Belfra w roli głównej po raz kolejny zobaczymy Macieja Stuhra, a także nowe twarze, w tym między innymi: Zofię Wichłacz - zdobyła rozgłos za sprawą roli Biedronki w głośnym filmie Miasto 44 Jana Komasy, Michalinę Łabacz, studentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała w filmie Wojciecha Smarzowskiego Wołyń, za którą otrzymała nagrodę za debiut aktorski na Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także Elizę Rycembel - za debiut w Obietnicy Anny Kazejak otrzymała Nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu. 

Twórcy serialu zdradzili kolejne nazwiska aktorów, którzy pojawią się w drugiej części serialu. Wśród wymienionych nazwisk pojawili się między innymi Aleksandra Konieczna znana z filmu Ostatnia rodzina, Mirosław Haniszewski, odtwórca roli Janusza Jasińskiego w Jestem mordercą, Dorota Landowska, ostatnio zagrała w filmie Czerwony pająk, Joanna Sydor (znana z roli Elżbiety Budnik w filmie Ziarno prawdy), Aleksandra Domańska (znana fanom serialu Bodo), Krystian Pesta, Radosław Krzyżowski, Philippe Tłokiński, Anna Smołowik i Stefan Pawłowski. 

Wiele wskazuje na to, że drugi sezon serialu Belfer będzie jeszcze bardziej tajemniczy i mroczny.

Zobaczcie zwiastun!