Istnieje duże prawdopodobieństwo, że też macie go w swojej szafie (albo szkatułce). Dodatek na głowę, o którym przypomniała ostatnio Bella Hadid, był bowiem ultrapopularny w latach 90. Nosiłyśmy go chyba wszystkie. Między innymi ze względu na jego szerokie zastosowanie. Sprawdzał się zarówno podczas treningów – na siłowni czy podczas porannego joggingu, ale i na co dzień. Skutecznie podtrzymywał bowiem niesforne kosmyki – nawet przy długich włosach. Domyślacie się już pewnie, że chodzi o opaskę do włosów. A konkretnie szeroką opaskę z elastycznej dzianiny. W sezonie wiosna-lato 2022 znów stracimy dla niej głowę! 

Bella Hadid w szerokiej opasce na włosy, czyli modny dodatek na lato 2022

To, że w szerokiej opasce na głowę pokazała się sama Bella Hadid, jest najlepszą jaskółką nadciągającego trendu. A właściwie powrotu trendu, który już dobrze znamy. Influencerka, która niewiele wcześniej zmieniła fryzurę i zrobiła sobie grzywkę, sięgnęła po opaskę właśnie po to, by ujarzmić włosy. Najprawdopodobniej podczas ćwiczeń, na co wskazywałaby reszta jej stroju. Młodsza siostra Hadid ubrana była bowiem w krótkie legginsy (lub inaczej szorty cyklisty) i sportową kurtkę-bomberkę w kolorowe paski, pod którą albo nie założyła nic, albo jedynie stanik do ćwiczeń (kurtkę zapięła jednak tak, by nie odsłaniać zbyt wiele). Na nogach miała sneakersy do ćwiczeń i grube skarpety, a na szyi – liczne naszyjniki w złotym kolorze (one także są teraz bardzo na czasie). Uzupełnieniem looku były zaś okularny przeciwsłoneczne w wąskich owalnych oprawkach. Najlepiej zresztą zobaczcie sami: 

fot. Getty Images

Szeroka opaska na włosy – jak ją nosić?

Ale szeroka, elastyczna opaska na głowę sprawdza się nie tylko w sportowych stylizacjach, takich jak ta, na którą postawiła Bella Hadid. Równie dobrze wygląda w strojach eleganckich. Tu warto zainspirować się wcześniejszą epoką, a konkretnie latami 60. XX wieku, stylem Audrey Hepburn albo Jackie Kennedy. Co to oznacza w praktyce? W sezonie wiosna-lato 2022 szeroką opaskę radzimy założyć do tweedowej garsonki w chanelowskim stylu (ona także wróciła do łask – za sprawą współczesnych francuskich it-girls). Albo po prostu do spódniczki mini i bluzki z szerokim kołnierzykiem w wydaniu retro. Pasować będzie także do ponadczasowej małej czarnej o trapezowym kroju. Możliwości jest jednak więcej. Szeroka opaska stworzy zgrany zespół z legginsami i pulowerem w paski (w marynistycznym stylu) albo po prostu – jeansami i białym T-shirtem. Z powodzeniem założycie ją też do białej sukienki w sielskim stylu – takiej jak ta na ramiączkach, na którą postawiła kilka dni temu Blake Lively. Właściwie chyba nie ma stroju, z którym elastyczna opaska nie potrafiłaby się zgrać. Zachęcamy więc do eksperymentów. Zwłaszcza, że latem można sobie pozwolić na więcej!