Bella Hadid otwarcie mówi o swoim zdrowiu psychicznym, a także o problemach, z którymi musi się mierzyć na co dzień. Po raz pierwszy poruszyła ten temat w 2019 roku – przyznała, że ma depresję. Około dwa lata później opublikowała na Instagramie zdjęcia, na których widać jak płacze oraz cierpi. A na początku tego roku ujawniła w rozmowie z „WSJ”, że czasem trudno było jej wychodzić z domu. Towarzyszył jej bowiem rozdzierający ból – psychiczny, jak również fizyczny. Ostatnio popularna modelka otworzyła się natomiast na temat alkoholu. Udzieliła wywiadu „InStyle”, w którym wyjaśniła, dlaczego pół roku temu całkowicie z niego zrezygnowała. Miała ku temu ważny powód. 

Bella Hadid zrezygnowała z alkoholu z ważnego powodu

Swoje w życiu już wypiłam – powiedziała Bella Hadid w rozmowie ze wspomnianym już magazynem. Jedna z najpopularniejszych modelek na świecie przyznała, że sześć miesięcy temu całkowicie zrezygnowała z alkoholu. Powód? Jak się okazuje, młodsza siostra Hadid obawiała się, że nie będzie potrafiła się kontrolować. 

Swoje w życiu już wypiłam. Kochałam alkohol i doszłam do takiego punktu, w którym zaczęłam, wiesz, odwoływać wyjścia ze znajomymi, ponieważ czułam, że nie będę w stanie się kontrolować – przyznała Bella Haidd w rozmowie z magazynem „InStyle”. 

To nie wszystko. Bella Hadid zwróciła również uwagę na sposób, w jaki alkohol działał na jej mózg. Po rozmowie z lekarzem, a także po obejrzeniu specjalnych skanów zmieniła swoje podejście.   

O wiele trudniej było podnieść szklankę – stwierdziła Bella Hadid.  

Minęło już ponad pół roku odkąd Bella Hadid całkowicie zrezygnowała z alkoholu. Jak sama przyznała, nie brakuje jej napojów wysokoprocentowych, ponieważ teraz wie, jak negatywnie na nią wpływają. Niestety wielokrotnie doprowadzały do stanów lękowych. Czuła ogromny ból oraz stres. 

Nie czuję takiej potrzeby, bo wiem jak to wpłynie na mnie o 3 nad ranem, kiedy budzę się ze stanem lękowym w związku z tą jedną rzeczą, którą powiedziałam pięć lat temu, gdy kończyłam szkołę średnią – powiedziała Bella Hadid. – To taki niekończący się efekt, wiesz, bólu i stresu z powodu tych kilku drinków, które nie dają zbyt wiele, wiesz – dodała popularna modelka.    

Wszystko wskazuje na to, że Bella Hadid czuje się teraz o wiele lepiej i nie ma zamiaru wracać do starych nawyków.