Depilacja woskiem wygrywa z innymi zabiegami z kilku względów. Po pierwsze wystarcza na dłużej niż zwykłe golenie się maszynką. Po drugie, jest tańsza niż depilacja laserowa, która nie daje zresztą stuprocentowej skuteczności - na jej efektywność wpływa wiele czynników, od koloru skóry, owłosienia, rodzaj lasera, ilość wykonanych zabiegów, aż po stan gospodarki hormonalnej w naszym organizmie. Z woskiem sprawa jest prosta - przyklejasz, odklejasz, włosy znikają i wracają najwcześniej za dwa tygodnie. Jest jednak jedno ale - a właściwie AŁA!

Ewa Olczak, kosmetolog i właścicielka salonu Make My Dream, zajmuje się depilacją od kilku lat, a swoje umiejętności ćwiczyła m.in. na chłopaku. Okazał się on mniej wytrzymały od klientek i dopraszał się o znieczulenie. Okazało się, że to możliwe - wspólnie opracowali metodę, która pozwala znieczulić niewielkie obszary poddawane depilacji, by zabieg z użyciem wosku stał się zupełnie bezbolesny. Teraz jej salon odwiedzają m.in. Zosia Ślotała, Sylwia Nowak, Anna Skura (What Anna Wears), Magdalena Stępień z Top Model oraz Magdalena Zalejska (@Apolonka). 

Jak wygląda zabieg depilacji ze znieczuleniem? Spokojnie, igły nie wchodzą w grę. Znieczulenie podawane jest w szczególności przed zabiegiem depilacji pach i bikini - polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu znieczulającego przy użyciu specjalnego aplikatora. To tak naprawdę najmniej przyjemny moment zabiegu - kilka razy poczujecie na skórze "pstryknięcie", a później... zupełnie nic. Niektórzy klienci Ewy Olczak nie czują nawet ciepła wosku, który nakładany jest na skórę. Do depilacji używany jest  w tym przypadku wosk Lycon, który ma postać różowej pasty. Nakłada się go bezpośrednio na skórę, czeka aż zastygnie i zrywa - wosk przykleja się wyłącznie do włosów, nie do skóry, więc nie powoduje zaczerwienień jak klasyczny wosk w plastrach. 

Jakie są minusy tej metody? Oczywiście cena - za znieczulenie trzeba dodatkowo zapłacić. W przypadku depilacji bikini to dodatkowe 80 zł (bikini brazylijskie) lub 70 zł (bikini francuskie), natomiast w przypadku pach dopłata wynosi 30 zł. Plus - możecie zdecydować się na to o każdej godzinie, bo salon otwarty jest 24 godziny na dobę!

Jeśli chcecie wypróbować zabieg na własnej skórze, możecie skorzystać ze zniżki -20% na hasło GLAMOUR.PL! Wystarczy podać je podczas rezerwacji terminu na zabieg w salonie Make My Dream.