Profesjonalni tatuatorzy od dawna wykorzystują biały tusz w swoich pracach. Dzięki temu mogą m.in. uzyskać efekt 3D. Coraz większą popularnością cieszą się jednak całkowicie białe tatuaże – subtelne, niemal niewidoczne wzory. Niewątpliwie przyczyniły się do tego światowej sławy gwiazdy, na czele z Carą Delevingne, Kendall JennerRihanną i Lindsay Lohan, które zdecydowały się na dziarki właśnie w tym kolorze. Co więcej, tatuaże wykonywane białym tuszem regularnie pojawiają się w mediach społecznościowych, np. na Instagramie i Pintereście, dzięki czemu znów robi się o nich głośno. Są nie tylko delikatne, ale również piękne. Ale czy rzeczywiście warto decydować się na biały tatuaż? Oto wszystko, co musicie wiedzieć, zanim zdecydujecie się na tatuaż białym tuszem.

Biały tatuaż – zdjęcia. Gdzie szukać najpiękniejszych wzorów i inspiracji?

Białe tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Gdzie szukać inspiracji? Najpiękniejsze wzory na tatuaże w odcieniach bieli czekają na was na Instagramie, a także na Pintereście. Podobnie jak w przypadku „klasycznych” dziarek, do grona najpopularniejszych wzorów należą rośliny, zwierzęta, cytaty oraz astrologiczne symbole. Warto również dodać, że ogromnym zainteresowaniem nadal cieszą się minimalistyczne tatuaże. W naszej galerii (na górze strony) możecie zobaczyć najpiękniejsze wzory z social mediów – gwarantujemy, że będziecie zachwycone.

Biały tatuaż – opinie. Jak będzie wyglądać biały tatuaż po latach?

Białe tatuaże prezentują się pięknie na zdjęciach opublikowanych na Instagramie. Ale pamiętajcie, że większość z nich została sfotografowana tuż po wykonaniu albo zagojeniu się dziarki, gdy tusz jest jeszcze świeży, a kolory bardzo wyraźne (nawet w przypadku bieli). Zanim wybierzecie się do salonu tatuażu, musicie wiedzieć, że biały tatuaż z czasem zblednie. W niektórych przypadkach może nawet zmienić kolor – może stać się lekko różowy, żółty, brązowy lub lekko zielony.

Jak będzie wyglądać biały tatuaż po latach? Niestety w tym wypadku nawet profesjonalista nie jest w stanie powiedzieć przed lub w trakcie sesji, co stanie się za jakiś czas. Wszystko zależy bowiem od kondycji, typu oraz wieku skóry, a także od karnacji osoby tatuowanej. Nie ma jednak wątpliwości, że nieskazitelnie biały i wyraźny pozostanie tylko przez kilka tygodni.

Co więcej, panuje powszechne przekonanie, że tatuaż biały jest bardziej bolesny niż czarny lub kolorowy. Czy rzeczywiście tak jest? Niestety jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Każda i każdy z nas ma bowiem inny próg bólu. Wiadomo natomiast, że biały tusz jest gęstszy od klasycznego - w kolorze czarnym, przez co ciężej wprowadzić go pod skórę. 

Gdzie najbardziej boli tatuaż: sprawdź, co znajduje się na liście! >>>

Biały tatuaż – cena

Ile kosztuje biały tatuaż? To kolejna kwestia, którą niewątpliwie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli marzy nam się dziarka w jasnym kolorze. Okazuje się, że w przypadku białych tatuaży ceny są o około 20-30% wyższe niż zwykle. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią! Ceny są wyższe, ponieważ tusz, za którego pomocą wykonuje się białe tatuaż jest gęstszy, a tym samym trudniejszy do wprowadzenia pod skórę. W związku z tym wydłuża się także wykonania takiego tatuażu.

Zobacz także: