Biegać każdy może? 

Dla New Balance bieganie to nie tylko rywalizacja na trasach maratonów czy stadionach lekkoatletycznych. To przede wszystkim odkrywanie radości w ruchu, dostępnej dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy poziom kondycji fizycznej.

W kampanii 'Run Your Way' marka podkreśla, że każdy krok stawiany na bieżni czy po ulicach miasta jest równie ważny. Niezależnie od tego, czy zaczynasz od krótkich dystansów czy marzysz o ustanowieniu nowego rekordu życiowego na maratonie - każdy biegacz jest częścią tej samej biegowej rodziny. To w tych różnorodnych historiach, celach i motywacjach kryje się siła biegania jako sposobu na rozwój osobisty oraz odnalezienie własnej drogi do aktywnego życia.

W kampanii 'Run Your Way' nie chodzi jedynie o osiąganie celów, ale przede wszystkim o radość płynącą z samego działania. Dla jednych może to być uczucie wolności na parkowych ścieżkach, dla innych forma odreagowania po ciężkim dniu pracy, a jeszcze dla innych - spełnienie marzeń o pokonywaniu kolejnych biegowych wyzwań. Dlatego New Balance podkreśla indywidualność każdego biegacza i zachęca do odkrywania własnych granic, stawiania nowych celów oraz czerpania radości ze zdobywania kolejnych (kilo)metrów.

Roisin Willis w kampanii Run Your Way / mat. prasowe

Zacznij przygodę z bieganiem

Chcesz zacząć regularnie biegać? Wspaniale! Pamiętaj o stopniowym zwiększaniu intensywności treningów. Najlepiej rozpocząć od krótkich dystansów i niewielkiego tempa, dając organizmowi czas na adaptację do nowej aktywności. Systematyczność jest kluczowa - regularne treningi pozwolą stopniowo zwiększać wytrzymałość i poprawiać kondycję.

Niebagatelną rolę odgrywa także odpowiednie wyposażenie. Dobór obuwia biegowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb (o tym dowiesz się więcej z dalszej części artykułu) oraz jakościowej odzieży sportowej jest niezwykle istotny dla komfortu i bezpieczeństwa podczas biegania. Trzeba również pamiętać o ochronie przed urazami poprzez stosowanie odpowiednich technik rozgrzewki przed treningiem oraz chłodzenia po nim.

Warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych źródeł wsparcia, takich jak trenerzy czy programy treningowe. Dzięki nim można uniknąć błędów technicznych i optymalnie wykorzystać potencjał swojego ciała. 

Zobacz także:

I wreszcie - nie można zapominać o znaczeniu odpowiedniego planu żywieniowego i nawodnienia, które stanowią kluczowy element wsparcia dla osiągnięcia biegowych celów. Regularne spożywanie zbilansowanych posiłków oraz utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia jest niezbędne dla zachowania energii i wydolności organizmu podczas treningów.

Aya El Hafez w kampanii Run Your Way / ma. prasowe

Buty do biegania do podstawa 

Dlaczego wybór odpowiednich butów jest tak ważny? To proste - są twoim fundamentem podczas biegania. Zapewniają komfort, ale także pomagają uniknąć kontuzji i poprawiają twoją wydajność na trasie. New Balance FuelCell Rebel będą twoim towarzyszem na drodze do osiągnięcia biegowych celów - bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, czy jesteś doświadczonym biegaczem.

Pomyśl o nich jak o twoim partnerze na trasie - lekkim, dynamicznym i zawsze gotowym do działania. Dzięki energicznej podeszwie środkowej i nowej mieszance PEBA/EVA, FuelCell Rebel zapewniają wyjątkowy komfort i amortyzację, jednocześnie dając ci niezbędne wsparcie podczas codziennych treningów. Ale to jeszcze nie wszystko - oddychająca cholewka z siateczki i technologia FantomFit zapewniają nie tylko świetne dopasowanie, ale także doskonałą wentylację, co sprawia, że twoje stopy pozostaną zawsze chłodne i suche, nawet podczas najbardziej intensywnych treningów.

Nie bez znaczenia jest również design New Balance FuelCell Rebel - są efektowne, zgrabne i doskonale uzupełnią twoją sportową stylizację czy w terenie czy na bieżni na siłowni. Dowiedz się więcej o tym bestsellerowym modelu.

New Balance FuelCell Rebel / mat. własne

Dołącz do Run Your Way

Tegoroczna kampania Run Your Way rozpoczęła się pod koniec lutego, włączając do akcji szeroką gamę różnorodnych biegaczy, którzy stali się twarzami tego wydarzenia. Wśród nich znaleźli się m.in. wschodząca gwiazda na dystansie 800 m, Roisin Willis, amerykański raper Action Bronson, zawodowy skateboarder Ryan Lay, DJ i model Wesley Bediako oraz ambasadorka New Balance, Ayi Al Hafez. Ich sylwetki stanowiły inspirację dla wszystkich biegaczy, zachęcając do odkrywania własnego stylu w bieganiu.

W ramach kampanii przewiduje się także zaangażowanie lokalnych społeczności biegowych oraz komunikację podczas Półmaratonu Warszawskiego i towarzyszącego mu New Balance Biegu na Piątkę.

New Balance, działająca od 1906 roku, to firma znana z produkcji obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Rozpoczęła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych, gdzie funkcjonuje pięć fabryk, oraz posiadająca szóstą w Wielkiej Brytanii. Produkty New Balance dostępne są w Polsce od lat 90. XX wieku, a marka ta zyskała miano jednej z najczęściej wybieranych marek obuwia sportowego przez konsumentów.

Materiał promocyjny marki New Balance.