Podczas tegorocznej gali Billboard Women in Music, główna nagroda wieczoru przyznana została Madonnie. Piosenkarka została nazwana najbardziej wpływową kobietą w świecie muzyki. Nikogo to jednak nie zdziwiło. Pomimo swojego wieku nadal jest jedną z najlepiej zarabiających na świecie artystek. Dzięki swojej ostatniej trasie koncertowej zarobiła ponad 170 milionów dolarów. 

Gwiazda postanowiła wykorzystać okazję i podczas podziękowania poruszyła ważny dla całego świata temat, sytuację kobiet. Madonna znana jest ze swojego mocnego charakteru i szokującej szczerości. Taka też była jej przemowa. Artystka z brutalną szczerością opowiedziała o początkach swojej kariery, kiedy przemysłem muzycznym rządzili mężczyźni i żaden z nich nie darzył jej szacunkiem. 

Po przeprowadzce do Nowego Jorku, w ciągu niecałego roku została brutalnie zgwałcona na dachu budynku, celowano do niej z broni i kilkakrotnie obrabowano jej mieszkanie. Z tymi wszystkimi przykrymi sytuacjami musiała radzić sobie całkowicie sama, ponieważ większość jej przyjaciół zginęła z powodu przedawkowania narkotyków, AIDS lub zwykłej strzelaniny. Madonna otwarcie przyznała, że jej trudna przeszłość, pełna niespodziewanych wydarzeń wpłynęła na to, jaką kobietą teraz jest. Silną, odważną ale również bezradną i delikatną, która jest świadoma że nie ma bezpiecznego miejsca na tym świecie.

Piosenkarka w swojej przemowie wspomniała również o stereotypach na temat kobiet, z którymi walczy od początku swojej kariery. Kobieta powinna grać według z góry założonych zasad. Może być piękna, zabawna i seksowna. Nie powinna jednak wychylać się zbytnio przed szereg i błyszczeć intelektem lub mieć swoje zdanie.

W przemyśle muzycznym największą zmorą kobiety jest jednak wiek. Artystka wie to z własnego doświadczenia, ponieważ niejednokrotnie była krytykowana za swoje zachowanie lub ubiór, które nie były odpowiednie dla kobiety w jej wieku.  Każdy jej ruch komentowany był w mediach. Naga sesja dla magazynu "Playboy", trasa koncertowa wypełniona symbolami religijnymi, szczere rozmowy o własnej seksualności.

Walka ze stereotypami sprawiła, że piosenkarka stała się uosobieniem kontrowersji, jednak wszystkie te czyny nie były dowodem jej pewności siebie. Najodważniejszą rzeczą, którą zrobiła w swoim życiu było to, że pomimo swojego wieku pozostała na szczycie.