Biliie Eilish jest międzynarodową gwiazdą oraz idolką nastolatek (i nie tylko). 18-letnia artystka pobiła rekordy Grammy, zdobywając kilka najważniejszych statuetek. Jako najmłodsza wokalistka nagrała również piosenkę do nowego filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”. Jej zawrotna kariera to przykład dla wielu osób, że talent, ciężka praca i autentyczność jest drogą do sukcesu. Billie nie jest produktem ogromnej wytwórni muzycznej – od początku ma jasno określone zasady i jest im wierna. Konsekwencja to jej drugie imię. Komponuje i nagrywa wspólnie z bratem Finneasem O’Connellem, mimo tego, że producenci chcieli nakłonić ją, aby powiększyła zespół. Otwarcie krytykuje branżę muzyczną i nadużywanie przez artystów narkotyków. Billie Eilish jest idolką dla wielu młodych dziewczyn i śmiało można stwierdzić, że to odpowiednia osoba na tym miejscu. Nastolatka nagrała właśnie manifest o body-shamingu i powiedziała głośno to, co powinno powiedzieć się już dawno temu: „Oceniacie moje ciało, chociaż nigdy go nie widzieliście”.

Billie Eilish nagrała manifest o body-shamingu, w którym zwraca się do hejterów

Kilka miesięcy temu Billie Eilish podczas swojej trasy koncertowej „Where Do We Go” w Stanach Zjednoczonych na jednym z koncertów pokazała fragment klipu, w którym zrzuca kolejne warstwy ubrań. Wczoraj opublikowała wideo „Not My Responsibility”, podejmując temat body-shamingu i hejtu. To mocny manifest, komunikujący, że kultura masowa i opinia publiczna wyznaczają kanony piękna, normy podszyte podwójnymi standardami („Jeśli zakładam to, co jest wygodne, nie jestem kobietą. Jeśli zrzucam warstwy, jestem dziwką”, mówi Billie) i kontrolują kobiece ciało. 19-latka zwraca również uwagę na wszechobecny hejt, który może być tragiczny w skutkach. W mrocznym wideo artystka stopniowo rozbiera się, recytując swój manifest o body-shamingu. „(…) Chciałbyś, żebym była mniejsza? Słabsza? Bardziej miękka? Wyższa? Chciałbyś, żebym milczała? Czy moje ramiona cię prowokują? A moja klatka piersiowa? I mój brzuch? Moje biodra? Ciało, z którym się urodziłam, nie jest takie, jakiego chciałeś? (...) Mimo że nigdy nie widziałeś mojego ciała, i tak je osądzasz i osądzasz za nie mnie. Dlaczego? Przyjmujesz założenia dotyczące ludzi na podstawie ich rozmiarów”, recytuje artystka. Wideo „Not My Responsibility” Billie Eilish znajdziecie w galerii powyżej. 

Body-shaming w najgorszej postaci. Ten post stał się viralem i doskonale pokazuje, że poniżanie innych z powodu wyglądu nigdy nie było i nie będzie ok >>>