Influencerki oraz profesjonalne manicurzystki, które regularnie dzielą się swoimi pracami w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem, przekonały nas do tego, by nosić biżuterię pasującą do manicure. Co to właściwie znaczy? Podpowiadamy, jak dopierać biżuterię do koloru paznokci oraz (ewentualnie) pokrywających je zdobień, a także wskazujemy najpiękniejsze pierścionki, bransoletki, jak również zegarki od polskich marek i nie tylko. To właśnie te elementy podkręcą paznokciowe stylizacje. 

Jak dobrać biżuterię do paznokci?

Oglądając zdjęcia beauty influencerek oraz profesjonalnych manicurzystek na Instagramie, często zwracamy uwagę nie tylko na ich paznokcie, ale również na... biżuterię, którą noszą. Jeśli ty także chcesz podkręcić swój manicure i sprawić, by wyglądał jeszcze bardziej stylowo, możesz się nimi zainspirować – załóż pierścionek, bransoletkę albo zegarek. 

Biżuteria, która podkręci manicure – pierścionek, a właściwie kilka pierścionków

Jak nosić biżuterię, by podkręcić swój manicure? Odpowiedź brzmi: za pomocą pierścionków. Naszym zdaniem warto sięgnąć po kilka minimalistycznych elementów na raz (jak na zdjęciu poniżej). Złotych (bądź pozłacanych) lub srebrnych – w zależności od własnych preferencji. Pamiętaj, że w tym sezonie nie musisz ograniczać się tylko do jednego z materiałów. Projektantki oraz projektanci biżuterii zachęcają nas do eksperymentów, jak również do swobodnego miksowania złota ze srebrem. My też uwielbiamy ten trend. 

Biżuteria, która podkręci manicure – cukierkowe pierścionki oraz sygnety

Lubisz kolorowy i wzorzysty manicure? Jeśli tak, rekomendujemy, by zestawić go z równie kolorową biżuterią. Od kilku sezonów są w trendach pierścionki przypominające te, które nosiłyśmy i nosiliśmy w dzieciństwie. Dość masywne, kolorowe, do tego często o nieregularnych i ciekawych kształtach. Najczęściej są one wykonywane z plastiku oraz szkła. Wyglądają świetnie na dłoniach, a także... na Instagramie. 

Biżuteria, która podkręci manicure – perły i kamienie 

Nie byłybyśmy i nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały i nie wspomnieli o biżuterii z perłami czy kamieniami. Te pierwsze sprawdzają się w absolutnie każdej sytuacji. Pasują do wszystkiego. Poza tym prezentują się ultra stylowo. Natomiast do manicure w odcieniach zieleni dobierzemy biżuterię z nefrytem albo szmaragdem, do niebieskich paznokci będziemy nosić pierścionek bądź bransoletkę z chryzoprazem, a różowy lakier do paznokci zestawimy z „błyskotkami” ozdobionymi morganitem itp. Inspiracje znajdziesz poniżej. 

Biżuteria, która podkręci manicure – zegarek 

Biżuteria, która podkręci manicure? Warto dodać, że nie chodzi tylko o pierścionki czy bransoletkę, ale również o zegarek. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się model z biżuteryjną bransoletą. To ponadczasowy i uniwersalny dodatek. Must-have w każdej stylowej szafie. Zakup (jakościowego) zegarka można uznać za pewnego rodzaju inwestycję. Do tego bardzo stylową.