Zarówno codzienny, jak i wieczorowy make-up powinien podkreślać naszą urodę. Niestety (nawet te drobne) błędy w makijażu, które popełniamy, malując się na co dzień i na specjalne okazje, sprawiająca, że efekt końcowy jest przerysowany, nienaturalny, a czasami nawet śmieszny. Co robimy źle? Makijażystka Eryka Sokólska opublikowała wideo na swoim profilu na Instagramie, w którym wskazała najczęściej popełniane błędy w makijażu, a także podpowiedziała, jak należy się malować. Skorzystajcie z rad profesjonalistki.

Błędy w makijażu - podkład

Niestety wciąż wiele osób nakłada na twarz źle dobrany podkład - za jasny, za ciemny albo w nieodpowiedniej tonacji.

Eryka Sokólska zauważa, że podkład, którego używamy, nie powinien być tylko odpowiednio dobrany, ale również właściwie nałożony. Niezwykle pomocny może okazać się w tym wypadku beauty blender, czyli gąbeczka do makijażu o charakterystycznym kształcie i strukturze. Co ważne, należy jej używać na mokro. Dzięki temu nie wchłonie za dużo produktu.

Nakładając podkład, pamiętajcie, aby nie wsmarowywać do w skórę. W ten sposób na twarzy powstaną smugi, które nie wyglądają naturalnie, a tym bardziej estetycznie. Podkład należy delikatnie wklepywać za pomocą gąbeczki do makijażu. Dzięki temu kosmetyk pięknie „połączy się” ze skórą i będzie się dłużej trzymać.

Niezwykle ważne jest również to, by podkład nałożyć nie tylko na twarz, ale również na górną część szyi, okolice uszy, a także u nasady włosów (powinny o tym pamiętać przede wszystkim osoby, których czoło jest odsłonięte, nie mają grzywki). Właśnie w ten sposób uzyskacie efekt tak zwanej drugiej skóry.

Błędy w makijażu - korektor

Jak się okazuje, korektor to kolejny produkt, który wiele osób nakłada w niewłaściwy sposób. Bardzo często wybieramy za jasny odcień kosmetyku. Poza tym nakładamy go za dużo na raz i rozcieramy wokół oczu. Wygląda to bardzo źle. Jak w takim razie nakładać korektor pod oczy?

Po pierwsze: zwróćcie uwagę na odcień produktu. Korektor powinien być o ton jaśniejszy od fluidu, którego używacie. Co więcej, nakładajcie kosmetyk stopniowo - dzięki temu nie przesadzicie z jego ilością. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Nie rozcierajcie korektora, tylko wklepujcie go delikatnie palcem bądź za pomocą gąbeczki do makijażu w wersji mini.

Zobacz także:

Jak nakładać korektor pod oczy, żeby zakryć cienie, ale nie podkreślać zmarszczek? >>>

Błędy w makijażu: bronzer

To kolejny kosmetyk do makijażu, z którego dobraniem odpowiedniego odcienia wiele osób ma problem. Jednak w przypadku bronzera (w przeciwieństwie do korektora) zazwyczaj stawiamy na zbyt ciemny produkt. Bardzo często niewłaściwy jest również sposób, w jaki nakładamy bronzer na twarz.

Jak nakładać bronzer? W sieci znajdziecie wiele tipów, które mają nam pomóc w odpowiednim rozprowadzeniu tego kosmetyku po twarzy. Wiele źródeł radzi, aby wciągnąć policzki, a następnie przejechać pędzelkiem z bronzerem w zagłębieniu pod kością policzkową. Eryka Sokólska zaznacza jednak, że w ten sposób nie uzyskamy upragnionego efektu. Zdaniem makijażystki warto nałożyć niewielką ilość produktu wzdłuż linii nad kością policzkową. Odrobinę bronzera możecie nałożyć także na żuchwę, nos i czoło (najlepiej u nasady włosów). Ale uwaga: wszystko z umiarem. Jeśli natomiast chcecie rozetrzeć podkład, koniecznie użyjcie czystego pędzla.

Błędy w makijażu: róż do policzków

Róż do policzków to ostatni kosmetyk do makijażu, o którym wspomina Eryka Sokólska. Wbrew pozorom nie musimy się uśmiechać, a tym samym eksponować naszych policzków, żeby równomiernie nałożyć produkt. Wręcz przeciwnie. W ten sposób na twarzy pojawia się bowiem nienaturalne, przerysowane rumieńce. Róż w odpowiednim - ciepłym bądź chłodnym odcieniu należy nałożyć na szczyt kości policzkowych. Wtedy kosmetyk pięknie i naturalnie łapie światło, a cała twarz wygląda bardzo świeżo, młodo oraz zdrowo.

Wideo, w którym Eryka Sokólska opowiada o najczęstszych błędach w makijażu i radzi, jak sobie z nimi radzić, możecie obejrzeć poniżej. Sprawdźcie, jak się (nie) malować.

 

Makijaż dzienny: dzięki tym trikom będzie naturalny i trwały >>>