Syrenka Arielka na zanieczyszczonej ropą plaży, Simba uwięziony w klatce ogrodu zoologicznego, Bambi przerobiony na myśliwskie trofeum na zawieszony ścianie salonu. Tak przyszłość Disney'owskich bohaterów w realnym świecie widzi amerykański, tworzący w Nowym Jorku artysta Jeff Hong (35 lat). Wywrócił motto Disney'a na lewą stronę i zamienił życie bajkowych bohaterów w prawdziwy koszmar.

W rozmowie z Huffington Post artysta mówi: "Pomysł po prostu wpadł mi do głowy Zacząłem myśleć o pokazaniu bajkowych księżniczek w realiach, z którymi nikomu się nie kojarzą. Gdy już zacząłem tworzyć, zdałem sobie sprawę z tego, jak wiele problemów społecznych mogę wpleść w te obrazkowe historie. Myślę, że to dzięki tej kontrowersji odniosły taki sukces. A w dodatku rozgorzała dyskusja na tematy związane z dyskryminacją rasową, znęcaniem się nad zwierzętami, uzależnieniem od narkotyków etc." Jednocześnie na swoim profilu na Tumblr "Unhappily Ever After" podkreśla, że osobiście jest wielkim fanem kreskówek Disneya.

Efektem jego pracy są skłaniające do myślenia grafiki, na których słonia Dumbo pejczem zmusza się do wykonywania cyrkowych sztuczek, na Ratatuju prowadzi się laboratoryjne eksperymenty, ze stumilowego lasu Kubusia Puchatka niewiele już zostało, krab Sebastian zaplątuje się w rybackie sieci, a 101 dalmatyńczyków kończy w klatkach schroniska dla zwierząt. Poza problemami środowiska naturalnego, obrazki dotykają też spraw społecznych: konfliktu zbrojnego w Syrii, bezdomności, samobójstwa nastolatków, rasizmu, przemocy, narkomanii, a nawet operacji plastycznych. Nawet Bella (ta piękna z Pięknej i Bestii) poczuła presję żeby poprawić sobie co nieco. Tym bardziej, że dziś znalezienie księcia w lśniącej zbroi graniczy z cudem...

PRACE JEFFA HONGA Z SERII "Unhappily Ever After" MOŻECIE ZOBACZYĆ W NASZEJ GALERII.

 

ZOBACZ TAKŻE:

10 PYTAŃ NA KTÓRE DISNEY NIGDY NIE ODPOWIEDZIAŁ

JAKIE KREACJE Z WYBIEGU ZAŁOŻYŁYBY KSIĘŻNICZKI DISNEYA

BAD HAIR DAY W WYKONANIU KSIĘŻNICZEK DISNEYA

 

kamila wagner