Blair Waldorf z „Plotkary”

Portal betches.com, który częściowo zainspirował mnie do tej zabawy (pisząc tekst o tym, co w kwarantannie robiliby bohaterowie „Plotkary”), uznał, że Blair Waldorf w obliczu zagrożenia epidemicznego skrzyknęłaby sztab kryzysowy złożony z najlepszych naukowców na świecie i wspólnie z nimi opracowałaby szczepionkę na wirusa. Okej, jest bystra, ale bez przesady. Na pewno mogłaby sfinansować prace zespołu naukowego i doglądać, by przebiegały zgodnie z planem. W wolnej chwili rozpuściłaby plotkę, że wirusa przytargała do Nowego Jorku Jenny Humphrey, skazując Little J na wieczną izolację z dala od Manhattanu. A wieczorami zabawiałaby się z Chuckiem w jakiś adekwatny do sytuacji role play – ona byłaby epidemiolożką, on...

„Gossip Girl” - poznajcie obsadę kontynuacji „Plotkary”. Oto główni bohaterowie!
 

fot. East News / Courtesy Everett Collection
 

Damon Salvatore z „Pamiętników wampirów”

Biorąc pod uwagę, jak świetnie była wyposażona piwnica w domu braci Salvatore i fakt, że wampiry nie miewają kaca...
 

fot. East News / Network/ Courtesy Everett Collection


Otis Milburn i Maeve Wiley z „Sex Education”

Nie trudno zgadnąć, jak przymusowe odosobnienie wykorzystałoby tych dwoje. Oczywiście, że Otis i Maeve w kwarantannie przenoszą swoją amatorską klinikę do internetu – ona tradycyjnie zdobywa klientów i pilnuje przelewów, on udziela porad online. I tym sposobem całe Moordale High wychodzi z epidemii bez większego uszczerbku na zdrowiu (bo seks, również ten w wydaniu solo, łagodzi stres i podbija odporność).
 

Zobacz także:

fot. materiały prasowe Netflix
 

Lorelei i Rory Gilmore z „Kochanych kłopotów”

Pomijając kwestie zagrożenia zdrowia i konsekwencje ekonomiczne (Lorelei musiałaby zamknąć hotel), te dwie nie mogłyby być szczęśliwsze. Po pierwsze, wreszcie mają niepodważalny argument, żeby przez jakiś czas nie pojawiać się na piątkowych kolacjach u Emily i Richarda. Wróć. Wreszcie mają niepodważalny argument, żeby nie pojawiać się nigdzie. Co wieczór organizują inny tematyczny maraton filmowy. Nie głodują, bo dowozy w Stars Hollow działają, a każdego ranka Luke zostawia pod drzwiami wiadro świeżo zaparzonej kawy. Gdy epidemia się kończy, Lorelei i Rory udają, że o żadnym końcu nie słyszały.
 

fot. East News / Netflix / The Hollywood Archive


Ekipa Riverdale

Jughead zamyka się w domu i pisze mroczne opowiadanie o Riverdale po zarazie. Betty uważa, że cały ten wirus to sprawka jakiejś podłej sekty, więc zaczyna śledztwo. Archie pisze smutne piosenki o tym, że zamknęli mu siłownię, a Veronica robi charytatywną imprezę w La Bonne Nuit, gdzie wspólnie z Josie i Cheryl śpiewają specjalnie przerobione na ten wieczór „I Will Survive” Glorii Gaynor. Oczywiście gromadzenie się jest zabronione, więc w połowie imprezy do lokalu wpada FP i daje każdemu mandat.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

There's no place like #Riverdale. Stream now: Link in bio.

Post udostępniony przez Riverdale (@thecwriverdale) Gru 2, 2019 o 12:00 PST

 

Eleven ze „Stranger Things”

Wszyscy żyjemy teraz rewersem swojego życia, po tej gorszej drugiej stronie. W tej odwróconej rzeczywistości bardzo przydałaby się taka Eleven. Bo Eleven po prostu skopałaby wirusowi tyłek.

PS. To jest tekst o przeznaczeniu wyłącznie rozrywkowym. Traktujemy sytuację poważnie, ale odrobina humoru nikomu nie zaszkodzi.

fot. materiały prasowe Netflix

Zobacz także: Seriale, które warto zobaczyć i nadrobić zaległości z klasyki