Piękne gładkie nogi, zwłaszcza okresie wiosenno-letnim, kiedy mamy okazję je wyeksponować, to rezultat, jakim chcemy cieszyć się przez długi czas. I oczywiście wymyślono już mnóstwo sposobów, dzięki którym można to osiągnąć, a każda z nas może wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Niestety, bardzo często wiąże się to tym, że na samą myśl o depilacji robi się nam słabo. Z wielu powodów. Golenie włosków pod prysznicem maszynką zmusza nas do powtarzania tej czynności przynajmniej co drugi dzień, a efekty często są bardzo rozczarowujące. Z kolei depilator czy wosk, które może i dają lepsze rezultaty, to jednak z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych technik depilacji. Nie wspominając już o laserze, który nie dość, że jest bardzo kosztowną metodą depilacji, to jeszcze może przyczynić się nawet do poparzenia delikatnej skóry. Czy zatem depilacja naprawdę musi oznaczać wybór mniejszego zła? Niekoniecznie. Stworzono bowiem coś takiego, jak depilacja światłem. I jeśli żadna z wcześniej wymienionych opcji wam nie odpowiada, właśnie ta może okazać się zbawienna.

Depilacja światłem – na czym polega? 

Depilacja światłem może być dla was nowością, ponieważ sama jest stosunkowo młoda w porównaniu do wspomnianych alternatyw. IPL (Intense Pulse Light), czyli intensywne światło pulsacyjne, działa bardzo podobnie jak depilacja laserowa. Zabieg laserowy polega na wysyłaniu wiązki lasera o określonej długości fali do pojedynczej cebulki włosa, przez co zabieg jest bardzo czasochłonny. Depilacja IPL polega na naświetlaniu krótkimi impulsami świetlnymi obszaru skóry o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych. Powoduje to wypalanie nie pojedynczych cebulek, a dziesiątek czy nawet setek meszków włosowych za jednym razem. Co oznacza, że depilacja przebiega nie tylko bardzo sprawnie, ale i przyjemnie. Jedyne, co odczujemy podczas depilacji światłem, to ciepło w miejscu, które naświetlamy. Co więcej, takie urządzenia do depilacji IPL jak Philips Lumea automatycznie dobierają właściwy poziom intensywności światła. Generalnie depilacja IPL jest więc tak mało inwazyjna, że nie ma mowy po podrażnieniach, co na pewno ucieszy wszystkie posiadaczki skóry wyjątkowo wrażliwej. 

Jak pozbyć się krostek po goleniu? Co zrobić, aby się nie pojawiały >>>

Kolejna rzecz, jaka może was przekonać do depilacji IPL to długotrwały efekt oraz możliwość przeprowadzania jej na różnych częściach ciała oraz twarzy. Co prawda i wosk i depilator również cieszą się popularnością właśnie z tych powodów, to jednak depilacja światłem wygrywa z nimi tym, że nie trzeba czekać aż włoski urosną na odpowiednią długość, aby wykonać zabieg. Dodatkowo, wielkim plusem jest fakt, że depilacja światłem jest bezbolesna i wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na ból. Sięgając np. po urządzenie do depilacji Philips Lumea możecie spodziewać się tego, że skóra pozostanie gładka nawet przez 6 miesięcy*.

Przebieg i rezultaty depilacji IPL można rozłożyć na 3 etapy. Po pierwsze, na samym początku najlepiej wykonywać zabiegi na ogolonej lub wydepilowanej skórze co 2 tygodnie. Po około 4-5 zabiegach, czyli gdy włoski przestaną wrastać, etap ten będzie niepotrzebny. W drugim kroku w wyniku absorpcji impulsów świetlnych mieszki włosowe będą ulegać stopniowego osłabieniu. Co oznacza, że cebulki włosowe wejdą w stan spoczynku, a odrost automatycznie wyhamuje. I w końcu trzeci etap, czyli utrzymywanie efektu gładkości, o jakim marzymy. Aby się do niego na dobre przyzwyczaić, należy powtarzać pierwsze zabiegi co 2 tygodnie, a kolejne już tylko co 4-8 tygodni. To sprawi, że depilacja przestanie być męczącą częstą rutyną, a stanie się przyjemnością za jaką wręcz zatęsknicie.

Wiedzieliście, że taki sposób golenia nóg jest dużo skuteczniejszy i bezpieczniejszy? >>>

Depilacja światłem w domu. Co trzeba wiedzieć? 

Depilację IPL można bez problemu wykonywać z domu, bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym, w zaledwie kilka minut. Wszystko to dzięki takim urządzeniom, jak Philips Lumea. Zabieg na obu łydkach trwa około 8,5 minuty, a gładkie pachy to rezultat 1,5-minutowej depilacji światłem. Oprócz tego depilować można oczywiście okolice bikini czy twarz. Do każdej z tych części ciała dopasowana jest odpowiednia nasadka, która ma za zadanie nie tylko odpowiednio przylegać do skóry, ale również wykorzystywać właściwy filtr. Na przykład na twarzy będzie to filtr czerwony, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo.

Nie moglibyśmy oczywiście nie wspomnieć o kosztach depilacji światłem. Cena takiego urządzenie jak Philips Lumea to około 2000 złotych i jest to inwestycja absolutnie opłacalna z wielu powodów. Wszystkie wymieniliśmy wyżej. Jeśli ciągle macie wątpliwości, warto porównać sobie, ile kosztują was wizyty w salonie kosmetycznym, np. na depilację laserem. Być może często są to bardzo stresujące wizyty, a przecież w pielęgnacji naszego ciała chodzi nie o a nie o dodatkowy powód do stresu, a przyjemność i dobry humor. Trudno go nie mieć, kiedy po trzech zabiegach można zredukować nawet 92% owłosienia, prawda?

Chciałybyście wypróbować Philips Lumea? Teraz możecie zgłosić się do testu i wypróbować urządzenie przez 6 tygodni, zapraszamy TUTAJ!

* Mediana redukcji owłosienia po 12 zabiegach: 78% na nogach, 64% w okolicach bikini, 65% pod pachami.