Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Właśnie dlatego w tym czasie BRA Day Polska zaplanowało różne warsztaty, spotkania i panele, aby pomóc zaakceptować swoje ciało po chorobie, zmienić myślenie oraz przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Wszystko to w duchu GIRL POWER i świadomości.

BRA Day Polska – czym jest?

BRA Day jest międzynarodową akcją zapoczątkowana przez dr. Mitchella Browna w 2011 roku w Toronto. Chciał on uczynić operację rekonstrukcji piersi bardziej dostępną dla kobiet zarówno w Kanadzie, jak i na całym świecie.

W 2014 roku, BRA Day zaczęło działać i być promowane również w Polsce. Bohaterkami tej akcji są pacjentki z naszego kraju. Te, które zakończyły już leczenie lub są w jego trakcie. Inicjatywa ma na celu pomóc im z samoakceptacją, powrotem do pełni sił i życia oraz odkryciem swojego piękna. Właśnie w tym klimacie został stworzony również plakat promujący tegoroczną edycję wydarzenia. Chciałam pokazać kobietę silną, piękną, dumną – niezależnie od tego co wydarza się w jej życiu – mówi Anna Halarewicz, ilustratorka mody i autorka rysunku do plakatu i zaproszenia BRA Day Polska.

BRA Day Polska – warsztaty, panele, spotkania

Z racji tego, że BRA Day Polska ma podnieść świadomość na temat profilaktyki raka piersi oraz rekonstrukcji piersi, zorganizowanych zostało wiele warsztatów i paneli. Przez cały październik, we wtorki i soboty odbywać się będą spotkania z lekarzami, psychologami i specjalistami od zdrowego trybu życia, najnowszych możliwości leczenia i standardów leczenia. Nie zabraknie również dobrej zabawy.

W tym roku odbędą się na przykład warsztaty z tańca. Poprowadzi je Anna Pstrokońska-Kurda. Warsztaty z pozytywnego myślenia z Małgorzatą Ohme – psycholożką i prowadzącą program „Dzień Dobry TVN". W temacie seksualności wypowie się dr Monika Łukasiewicz, która poprowadzi warsztaty z zarządzania seksem po raku piersi. Będzie można też przejść konsultację z zakresu rekonstrukcji piersi z prof. Agnieszką Kołacińską-Wow.

BRA Day Polska – Gala BRA Day

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie Gala BRA Day, która odbędzie się 28 października w Teatrze Wielkim w Łodzi. Pacjentki pojawią się tam w roli modelek. Zachęcą inne kobiety do badań oraz dodadzą pewności siebie tym, które usłyszały już swoją diagnozę.

Ważnym aspektem jest to, że rak piersi dotyka także młodsze kobiety, dlatego na wybiegu będzie można zobaczyć pacjentki między 30 a 40 rokiem życia. Trzeba uświadamiać, że kobiety w tym wieku również to dotyczy i należy wykonywać regularne badania.

Zobacz także:

BRA Day Polska będzie towarzyszyć także moda. Polskie marki i projektanci wspierają tę akcję, w związku z czym 28 października, 40 kobiet wystąpi w projektach MMC Studio, Roberta Kupisza czy Lidii Kality oraz w butach marki Kazar. Pokaz wyreżyseruje Magdalena Rozenfeld. Makijaże wykona marka Estee Lauder, która od wielu lat zaangażowana jest w uświadamianie kobiet na temat raka piersi. Wśród gości znajdą się pacjentki, lakarze, media i gwiazdy – aktorki, dziennikarki czy prezenterki.

BRA Day Polska – sesja zdjęciowa, wystawa

Co roku organizowana jest również sesja zdjęciowa, której mecenasem jest marka Lilou. Ich biżuteria dopełni też looki modelek na wybiegach. Zdjęcia z udziałem około 15 kobiet zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą obejrzeć będzie można na Gali BRA Day. Po 28 października zdjęcia te będą wisieć na ścianach Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępne jest na stronie internetowej, Instagramie lub Facebooku.