Byliśmy już na kilku koncertach Moniki Brodki, ale to ten w ramach cyklu MTV Unplugged zapamiętamy zdecydowanie na dłużej. 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Monika „bez prądu” - bo właśnie na tym opiera się słynna seria koncertów - wykonała swoje największe przeboje. I tym samym dołączyła do grona takich artystów, jak m.in. Bob Dylan, Korn, Eric Clapton, R.E.M, Pearl Jam, Oasis, Aerosmith, The Cranberries, a także tych polskich, jak Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R i Wilki, którzy mieli okazję zagrać na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych.

Poza utworami z ostatniej płyty Clashes, artystka zaśpiewała również kilka kawałków z przełomowej w jej karierze płyty Granda, ale w zupełnie innych, zaskakujących aranżacjach. Nie mogło zabraknąć również jej pierwszego debiutanckiego singla Ten, który w Lublinie zyskał z kolei niesamowicie mroczny klimat. Były też wyjątkowe duety z wyjątkowymi gośćmi, Dawidem Podsiadło oraz Krzysztofem Zalewskim, uczestniczącym w całym koncercie jako członek zespołu. Oprócz ich wspólnych bezbłędnych występów (zwłaszcza tego z Zalewskim!) zachwyciliśmy się też coverem, jaki przygotowała Monika. Artystka sięgnęła po utwór, który darzy ogromnym sentymentem. A mianowicie piosenkęHeart-Shaped Box Nirvany, której kasetę MTV Unplugged kupiła, jako pierwszą w swoim życiu, o czym dowiedzieliśmy się podczas koncertu. 

ZOBACZ TAKŻE: Kanye West powraca! Znamy daty premier AŻ DWÓCH nowych albumów

Oprócz części muzycznej, nie można nie wspomnieć o robiącej wrażenie scenografii i świetlnych wizualizacjach, jak również stylizacji Moniki. Znana z nietuzinkowych looków podczas swoich koncertów, nie zawiodła nas i tym razem. Brodka pojawiła się w sukience wykonanej z dżinsu dostarczonego przez markę Levi’s - patrona wydarzenia, zaprojektowanej przez przyjaciółkę i stylistkę Moniki, Vasinę. Ozdobiony połyskującymi kamieniami projekt z białego denimu, świetnie wpisał się w klimat show, ale i współgrał ze stylizacjami pozostałych członków bandu Moniki, ubranych również przez markę Levi's. 

Jeśli niestety nie udało Wam się być 12 kwietnia razem z nami w Lublinie, aby obejrzeć koncert na antenie MTV musicie poczekać do jesieni. Będziecie mogli go również zakupić na płycie CD i DVD i dzięki temu przesłuchiwać oraz oglądać go nieskończoną ilość razy. A jeżeli jesteście naprawdę ciekawi, jak Brodka wypadła w coverze Heart-Shaped Box Nirvany, możecie posłuchać, jak zaśpiewała go w ramach mini trasy koncertowej w Japonii. Nagranie zostało zrealizowane w październiku ubiegłego roku w studiu YouTube Space w Tokio. 

ZOBACZ TAKŻE: Open'er Festival 2018: cały line-up