Świat mody od pewnego czasu przechodzi reorganizację trybu pracy. Z prestiżowych domów mody odchodzą zmęczeni zbyt dynamicznym trybem pracy wielcy projektanci, a sezonowość kolekcji zaczyna tracić na znaczeniu. Pierwsze marki już zareagowały i szykują przeorganizowanie trybu pracy nad kolekcjami.

Właściciele angielskiej marki Burberry postanowili ograniczyć ilość pokazów w ciągu roku i od września 2016 roku będzie przygotowywał dwa (zamiast czterech) pokazów w ciągu 12 miesięcy. Znika także rozgraniczenie pokazów na męski i damski. Londyński dom mody zadecydował o połączeniu pokazów tych dwóch kolekcji. 

TOM FORD WIOSNA-LATO 2016 >>>

Jednak to nie koniec zmian, jakie od pewnego czasu wprowadza dyrektor kreatywny marki Christopher Bailey. Poinformował, że pokazywane kolekcje w trybie natychmiastowym mają pojawić się w sprzedaży. 

Podobną decyzję ogłosił amerykański projektant Tom Ford. On także od września pokazywał będzie łączone kolekcje damskie i męskie, które zaraz po pokazie trafią do sprzedaży online i w sklepach stacjonarnych. 

KOLEKCJA BURBERRY PRORSUM WIOSNA-LATO 2016 >>>

Czy to początek rewolucji w branży modowej na świecie? Wiele wskazuje na to, że jest ona nieunikniona. 

Zobacz także: