Walka z plastikiem rozpoczęła się na dobre. W maju pisałyśmy o tym, że rząd chce wprowadzić kaucję na plastikowe opakowania. Ma to zmotywować klientów do rezygnacji z kupna produktów zapakowanych w plastik na rzecz innych surowców. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Kilka miesięcy temu dowiedziałyśmy się również, że w kilku większych miastach w Polsce staną butelkomaty oraz recyklomaty. Pierwsze urządzenie tego typu stanęło w Krakowie. Mieszkańcy stolicy Małopolski mogą sprzedawać plastikowe butelki w ramach akcji „Kraków bez plastiku”. Od niedawna recyklomaty działają również w Warszawie. Sprawdźcie, jak z nich korzystać!

Recyklomaty w Warszawie już działają! Mieszkańcy stolicy wymienią butelki i puszki na zniżki na kawę lub bilety do kina, teatru i parku trampolin

Warszawskie recyklomaty nieco różnią się od tych, które stoją w Krakowie i innych miastach. Dlaczego? Otóż przyjmują różne rodzaje opakowań i surowców. Mieszkańcy Warszawy mogą wymieniać szklane i plastikowe butelki, a także aluminiowe puszki na ekopunkty. Dzięki nim otrzymają zniżki na kawę albo bilety do kina, teatru czy do parku trampolin. Wyjątkowe recyklomaty stworzyła polska firma EcoTech System. W Warszawie działa już 10 automatów do recyklingu. Czas posprzątać!

10 eko zamienników do wprowadzenia od zaraz >>>