Czy słyszałaś bądź słyszałeś już kiedyś o horoskopie partnerskim? Warto, bo astrologia może nam sporo powiedzieć na temat dopasowania dwóch osób tworzących relację, zarówno w kwestiach związanych z codziennością, jak i życiem erotycznym. Tym razem zajmiemy się kompatybilnością Byka i Lwa, czyli znaków rządzonych przez ziemię i ogień. Czy osoby urodzone w tych żywiołach mogą stworzyć stabilny i szczęśliwy związek? Jakie są mocne i słabe strony tego typu relacji? Podpowiadamy.

Czy Byk i Lew do siebie pasują?

Aby móc szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie, zacznijmy od zwięzłej charakterystyki każdego z tych znaków:

 1. Byk to znak żywiołu ziemi, jego planetą patronującą jest Wenus. Osoby urodzone w tym gwiazdozbiorze mocno stąpają po ziemi. Bardzo cenią sobie poczucie bezpieczeństwa, często związane przede wszystkim z kwestiami finansowymi. Byki nie przepadają za zmianami, lubią tradycje i rutynę. Szukają wszelkiego rodzaju przyjemności i rozkoszy, mają skłonność do prowadzenia hedonistycznego trybu życia.
 2. Lew to znak żywiołu ognia, ciałem niebieskim, które mu patronuje, jest Słońce. Charakterystyczne cechy przypisywane osobom urodzonym w tym zodiaku to otwartość, upartość, chęć dominacji i potrzeba atencji. Lwy kochają być w centrum uwagi, czasem są określane jako egocentryczne. Są ambitne i wytrwałe w dążeniu do celu, ale nie znoszą rutyny i nudy. Jeśli im na kimś zależy, potrafią być niezwykle lojalne, i walczyć o drugą osobę jak prawdziwe drapieżniki.

Jak widzimy, w opisach trudno nam będzie znaleźć wiele podobieństw. Według astrologii, najlepszą kompatybilność będą miały znaki rządzone przez żywioły o podobnej energii, na przykład:

 • ogień i powietrze (Baran i Wodnik, Strzelec i Bliźnięta),
 • ziemia i woda (Byk i Rak, Ryby i Byk),
 • powietrze i powietrze (Wodnik i Waga, Waga i Bliźnięta).

Połączenia żywiołów o przeciwnej energii (na przykład Byk i Lew, Baran i Ryby, czy Lew i Skorpion), są najczęściej określane jako średnio kompatybilne. Nie możemy jednak zapomnieć, że nasz słoneczny zodiak, jest tylko jednym z kilkunastu znaków, które posiadamy w swoim horoskopie urodzeniowym. Aby dokładniej sprawdzić dopasowanie z drugą połówką, warto zgłębić temat kosmogramu, i porównać też kompatybilność partnerów czy partnerek w innych planetach, na przykład Merkurym czy Wenus.

Byk i Lew - dopasowanie

Zanim skupimy się na horoskopie partnerskim Byka i Lwa, musimy dowiedzieć się, jak każdy z tych znaków podchodzi do kwestii relacji i związków. Jakim partnerem / partnerką jest Byk? Czego w miłości szuka Lew?

Jakim partnerem jest Byk? 

Zodiakalne Byki w życiu doceniają najbardziej harmonię, pragną czerpać przyjemność z czego tylko się da. Marzą o wielkiej miłości połączonej z poczuciem bezpieczeństwa, wyobrażają sobie siebie w ramionach partnera, czy na ślubnym kobiercu. Mają silną potrzebę fizycznej bliskości, w związku szukają osoby, która będzie lojalnym przyjacielem / przyjaciółką, i aktywnym kochankiem / kochanką.

Wrodzona nieśmiałość Byka może sprawić, że trudno będzie mu zrobić pierwszy krok, nawet, kiedy ktoś mu się spodoba. Osoby urodzone w tym znaku mogą być z natury zamknięte w sobie. Jednak kiedy obiekt zainteresowania przejmie pałeczkę, i zainicjuje randkę czy spotkanie, Byk odpręży się, i będzie w stanie czerpać przyjemność z budowania nowej relacji.

Zobacz także:

Byki są niezwykle wiernymi partnerami. Nigdy nie zdradzają lojalności swojej drugiej połówki, i oczekują od niej tego samego. Osoby, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku, chcą zbudować związek na fundamentach wzajemnego wsparcia i zaufania. Jeśli poczują więź emocjonalną z drugą osobą, są w stanie wiele poświęcić dla relacji.

Jakim partnerem jest Lew? 

Zodiakalne Lwy mają iście ognisty charakter. Osiągają przyjemność i spełnienie poprzez stymulację i zmianę, dlatego nie spieszy im się do ustatkowania i poświęcenia się jednej osobie. Lew lubi eksperymentować, zanim postanowi stworzyć relację do końca życia, będzie chciał przetestować sporą ilość opcji. Jednak kiedy już zdecyduje, że jest gotowy na trwały związek, i poczuje, że osoba, którą spotkał, to ta jedyna, będzie oddanym, lojalnym i wiernym partnerem / partnerką.

Nie oznacza to, że trudno mu się przed kimś otworzyć. Zodiakalne Lwy są z natury niezwykle kochliwe, szybko zatracają się w osobie, która je zafascynuje. Ze względu na lekko egocentryczny charakter, najszybszą drogą do serca Lwa jest… prawienie mu komplementów. Jeśli osoba urodzona w tym ognistym znaku poczuje się doceniona, i dostanie odpowiednią ilość atencji, łatwo będzie się jej zakochać. Niestety, zauroczenie i fascynacja mogą zgasnąć równie szybko, jak się rozpaliły. Nawet najmniejszy zgrzyt lub nieporozumienie mogą sprawić, że Lew zdystansuje się emocjonalnie od swojego partnera, i wycofa się z relacji.

Byk i Lew jako para - horoskop partnerski

Mimo tego, że z astrologicznego punktu widzenia Byki i Lwy nie mają najlepszej kompatybilności, jesteśmy w stanie znaleźć kilka cech wspólnych obu znaków. Dzięki nim osoby urodzone pod tymi gwiazdozbiorami mają szansę na stworzenie relacji, która pokona wszystkie przeszkody znajdujące się na drodze.

Osoby urodzone w obu tych znakach mają silną potrzebę bliskości z drugą osobą, zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej. Zależy im na miłości i namiętności, a w pewnym momencie życia także na znalezieniu tak zwanej drugiej połówki. Byki mogą odczuwać potrzebę stabilizacji trochę wcześniej niż Lwy, dlatego w przypadku tego połączenia, bardzo ważne będzie dopasowanie czasowe.

Byki i Lwy to ambitne i wytrwałe znaki, które uparcie dążą do obranego przez siebie celu. Jeśli kochankowie czy kochanki będą w stanie stworzyć podobną wizję przyszłości, nie spoczną, dopóki nie zrealizują jej w stu procentach, razem. Oba te znaki wykazują też hedonistyczne podejście do życia, dzięki czemu odnajdą się we wspólnych poszukiwaniach przyjemności i rozkoszy.

Niestety, Byk i Lew mogą mieć inne oczekiwania dotyczące codzienności. Ziemisty znak jest opanowany i odpowiedzialny, nie lubi chaosu oraz bujania w obłokach. W związku, tak jak w życiu, szuka bezpieczeństwa, również w kwestiach finansowych. Rozrzutność i niestabilność Lwa mogą przyprawić go o ból głowy, i sprawić, że zacznie mieć wątpliwości dotyczące relacji. Spowoduje to ochłodzenie podejścia Byka do swojego partnera / partnerki, a także zmianę jego zachowania. Niestety, kiedy Lew poczuje się niedoceniony, i przestanie być na co dzień zapewniany o swojej wartości, może bardzo szybko zacząć się dystansować.

Z drugiej strony, pełen energii i ciekawy świata Lew, po jakimś czasie może zacząć nudzić się w związku ze stabilnym i pragmatycznym Bykiem. Potrzeba stymulacji może przyćmić fascynację partnerem lub partnerką, co z kolei potrafi doprowadzić do sytuacji, w której Lew będzie szukał wrażeń poza związkiem.

Byk i Lew w związku - słabe i mocne strony

Jak wcześniej wspomnieliśmy, związek zodiakalnych Lwów i Byków może się udać, ale tylko, jeśli każdy z partnerów albo partnerek włoży wystarczającą ilość pracy i zaangażowania w budowanie relacji. Jakie są mocne i słabe strony tego typu połączenia?

Mocne strony relacji zodiakalnego Byka i Lwa to przede wszystkim:

 1. Zarówno zodiakalne Byki, jak i Lwy, w związku szukają zrozumienia, miłości, i wsparcia. Jeśli obie osoby aktywnie zaangażują się w rozwijanie relacji, będą w stanie stworzyć głęboką więź emocjonalną z drugą połówką, która przełoży się na silne poczucie bezpieczeństwa między partnerami / partnerkami.
 2. Oba te znaki mają tendencję do wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do realizacji planów. Jeśli będą w stanie określić wspólny cel, stworzą zgrany team, który bez problemu sprosta wszelkim przeciwnościom losu.
 3. Byki i Lwy to zodiakalni hedoniści. Osoby urodzone w tych znakach, w związku będą sobie (razem i wzajemnie!) dogadzać, oraz cieszyć się z małych przyjemności. Wspólne jedzenie, przytulanie się, wyjazdy do spa, słuchanie muzyki, czy urządzanie domu, to tylko niektóre z aktywności sprawiających im radość, i pomagających im wytworzyć trwałą więź.

Słabe strony związku tworzonego przez Lwa i Byka to między innymi:

 1. Byki i Lwy bardzo poważnie podchodzą do wyznaczonych przez siebie celów życiowych. Nie cofną się przed niczym, aby zrealizować swój plan, nawet w sytuacji, w której decyzja może skrzywdzić ich partnera czy partnerkę. Działanie na zasadzie po trupach do celu może spowodować, że w związku zabraknie wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa, które są niezbędne do zbudowania trwałej relacji.
 2. Zarówno zodiakalne Byki, jak i Lwy, mają tendencję do wywyższania się nad innymi ludźmi, oraz do walki o dominację. Niestety, może przełożyć się to bezpośrednio na rozkład sił w relacji, i sprawić, że osoby urodzone w tych znakach będą ze sobą w niezdrowy sposób rywalizować.
 3. Byk i Lew mogą natrafić na problem z tempem życia codziennego. Pierwszy ze znaków szuka harmonii i spokoju, najlepiej czuje się w otoczeniu bliskich na swojej własnej kanapie. Osoby urodzone w żywiole ognia nie znoszą nudy i rutyny, łakną aktywności, które dostarczają im wrażeń. Brak porozumienia w kwestii dynamiki relacji może doprowadzić do oddalenia się partnerów / partnerek, oraz utrudnić im planowanie wspólnej przyszłości.

Byk i Lew w łóżku

Według astrologii, Byk i Lew to połączenie, które może sprawdzić się w kwestiach łóżkowych, ale na swojej drodze najprawdopodobniej natrafi na pewne zgrzyty i komplikacje. Dlaczego tak się dzieje? Teoretycznie, najlepsze dopasowanie seksualne tworzą znaki znajdujące się po dwóch przeciwnych stronach koła kosmogramu. W tym przypadku będą to:

Nie oznacza to wcale jednak, że osoby urodzone w tych znakach nie będą w stanie dogadać się w sprawach łóżkowych. Zarówno Byk, jak i Lew, przywiązują bardzo dużą wagę do seksu, kochają bliskość fizyczną i wszelkiego rodzaju pieszczoty. Jeśli kochanki oraz kochankowie nie będą bali się mówić o swoich potrzebach, będą w stanie dostarczyć sobie nieograniczoną ilość rozkoszy, a ich życie erotyczne rozkwitnie.

Problemy, na które mogą natrafić, wynikają z cech osobowości, o których już wcześniej wspomnieliśmy. Pierwsza z nich to potrzeba dominacji, która może sprawić, że kochankowie oraz kochanki będą ze sobą rywalizować, nawet w łóżku. Walka o to, kto tym razem ma być na górze, może skutecznie ugasić płonący między nimi ogień.

Drugi problem jest bezpośrednio związany z oczekiwaną dynamiką życia, która przekłada się też na seks. Ziemisty Byk w łóżku ceni sobie przede wszystkim bliskość i poczucie bezpieczeństwa, nie ma potrzeby zmieniania schematów i zachowań, które działają i przynoszą mu przyjemność. Ognisty Lew nie lubi rutyny. Aby osiągać rozkosz potrzebuje ciągłej stymulacji i zmiany. Niestety, tego rodzaju zgrzyt może prowadzić do oziębienia życia erotycznego, a co za tym idzie, oddalenia się partnerów bądź partnerek.