Całowanie po szyi to necking? 

Necking to określenie na pieszczoty szyi, karku i okolic za uszami. W związku z tym, że te miejsca są niesamowicie wrażliwe, to pieszczenie tych stref jest bardzo przyjemne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Necking może być grą wstępną albo osobną, wyjątkowo przyjemną pieszczotą. Necking zakłada, że podczas pieszczot i sprawiania przyjemności drugiej osobie skupiamy się przede wszystkim na tych najmniej docenianych strefach, czyli między innymi szyi. Wielu osobom pieszczenie szyi sprawia ogromną przyjemność, dlatego warto dowiedzieć się więcej o całowaniu tego wrażliwego miejsca.

Całowanie po szyi – co oznacza?

Całowanie po szyi oznacza to, co my sami chcemy przez to powiedzieć, jednak zazwyczaj sygnalizuje, że mamy ochotę na dużo więcej. Całowanie w szyję, zarówno przez mężczyznę, jak i przez kobietę, dla jednej i drugiej osoby jest wyraźnym sygnałem erotycznym. Necking ma sprawiać przyjemność, ale w subtelny sposób. Często pocałunek w usta przechodzi w pocałunki w szyję. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że mamy wobec siebie plany dużo bardziej gorące, niż sam niewinny pocałunek. Mężczyźni czytają te sygnały dokładnie tak samo jak kobiety – jeśli całujemy ich w szyję, to pokazujemy im również, że nam także zależy na sprawieniu im przyjemności. Całowanie po szyi jest pieszczotą, która bez wątpienia sprawia wielką przyjemność, więc jeśli chcemy dać partnerowi sygnał, że jest dla nas obiektem pożądania, będzie to idealny sposób. 

Jak całować chłopaka po szyi?

Wiele zależy od osobistych preferencji chłopaka, którego mamy zamiar całować, jednak jest kilka takich rzeczy, które lubią wszyscy, bez wyjątku. Szyja mężczyzn jest prawie tak samo wrażliwa, jak szyja kobieca. Możemy więc wyobrazić sobie, jaką sprawia im to przyjemność. Zacznijmy od zwilżenia warg, chcemy przecież żeby nasze pocałunki były miękkie i wilgotne. Możemy zacząć od szeptania czułych słówek do ucha, a potem przejść do lekkich podmuchów w kierunku szyi. Możemy na przemian całować i lekko dmuchać w szyję. Niektórzy całowanie po szyi poprzedzają pieszczotami kostką lodu. Przesuwamy kostkę lodu wzdłuż szyi, a później całujemy te miejsca i rozgrzewamy je oddechem. Kontynuujemy dopóki kostka lodu całkiem się nie rozpuści pod wpływem naszego ciepłego oddechu.   

Całowanie po szyi najlepiej zacząć z boku i przechodzić powoli do tyłu. Skóra na karku u mężczyzn jest niesamowicie wrażliwa, warto więc poświęcić jej nieco więcej uwagi. Możemy na przemian całować szyję i pieścić ją palcami np. delikatnie muskając albo rysując kółka palcem. Całowanie po szyi będzie tym przyjemniejsze, jeśli pocałunki będziemy przeplatać delikatnym muskaniem zębami i językiem. Tak naprawdę ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia. Możemy na przemian całować, lizać, chuchać i muskać zębami. Ciekawym sposobem na pieszczoty szyi jest całowanie i lizanie szyi po całej jej długości. W ten sposób nie tylko sprawimy przyjemność, ale i spowodujemy, że panowie nie będą chcieli, żeby te pieszczoty się skończyły. 

Podniecenie – jak wywołać je u chłopaka? Sprawdzone sposoby, by szybko podniecić chłopaka >>>

Czy mężczyźni lubią pocałunki w szyję ?

Wiele kobiet uważa, że tylko płeć żeńska lubi pocałunki w szyję. Niektóre nawet idą o krok dalej i twierdzą, że panowie uważają pocałunki w szyję za niemęskie. Nic bardziej mylnego. Zdecydowana większość panów uwielbia pocałunki w szyję i uważa je za niezwykle podniecające. Pocałunki w szyję będą świetną grą wstępną, ale i dobrym sposobem na sprawienie przyjemności samymi pieszczotami tej wyjątkowo wrażliwej strefy. Mężczyźni szczególnie lubią pocałunki w szyję, jeśli kobieta ich nimi zaskoczy. Na pewno będą chcieli też odwzajemnić pieszczoty. Bo właśnie to mężczyźni lubią najbardziej, kiedy przyjemność jest jak najbardziej obustronna. 

Jak całować dziewczynę po szyi?  

Szyja u pań to idealnie miejsce do całowania. Co prawda są panie, które po prostu lubią całowanie po szyi, jednak większość pań uwielbia, kiedy mężczyzna je tam całuje. Całowanie po szyi jest intymne i bardzo zbliża ludzi do siebie. Kobieta, odsłaniając szyję przed mężczyzną, pokazuje, że mu ufa i zgadza się na wspólne pieszczoty. Poza tym, całowanie kobiety po szyi jest dobrym sposobem na pokazanie jej, że jest obiektem wielkiego pożądania. Podczas całowania dziewczyny po szyi można szeptać jej do ucha czułe słówka, ale świetnie sprawdzą się i te bardziej pikantne. To dobry moment na wyznanie uczuć albo opowiedzenie o swoich erotycznych fantazjach. Kobiety lubią subtelne pocałunki, przynajmniej na początku. Warto więc zacząć od delikatnych muśnięć ustami, a później stopniowo przechodzić w bardziej intensywne pocałunki. Całowanie dziewczyny w szyję można połączyć z pieszczotami językiem oraz zębami. Panie lubią, kiedy panowie delikatnie zataczają językiem kółka na szyi, a później muskają szyję zębami. 

Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak instrukcja całowania po szyi. Wystarczy, że panowie skupią się maksymalnie na partnerce i chemii jaka jest między Wami, a całowanie po szyi będzie jednym z bardziej przyjemnych sposobów na sprawienie rozkoszy drugiej osobie. 

Co robić, gdy chłopak całuje w szyję?

Jeśli chłopak całuje po szyi, to znaczy, że chce sprawić swojej partnerce przyjemność i pokazać jak bardzo jej pragnie. Jeśli podczas całowania w szyję doświadczamy wielkiej przyjemności, to możemy poddać się tym doznaniom, partner na pewno nie będzie miał o to pretensji. Podczas całowania i pieszczot wydzielają się duże ilości oksytocyny, hormonu odpowiedzialnego za przywiązanie oraz dopamina, zwana hormonem przyjemności i ma związek z zakochaniem. Mimo, że każdy dzień jest dobry, żeby obdarzyć bliską osobę pocałunkiem, to możemy również poszukać specjalnej okazji. Światowy Dzień Pocałunku wypada 28 grudnia, potraktujmy go więc jako dobry moment do całowania partnera lub partnerki nie tylko w usta, ale i po szyi.