„Król Tygrysów” to serial dokumentalny na platformie Netflix, który podbił serca widzów. Przez kilka tygodni był jedną z najlepiej oglądających się produkcji na całym świecie. Widzów poruszyła i zafascynowała historia Joe Exotica, właściciela ogrodu zoologicznego Greater Wynnewood Exotic Animal Park w Oklahomie. Dokument pokazuje życie zawodowe i prywatne bohatera – jego zabawę z tygrysami, pokazy z tygrysami dla odwiedzających zoo, podejmowane próby kariery politycznej (w 2016 roku Joe ubiegał się o stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak również jego związki z młodszymi mężczyznami (Joe jest poliamorystą, miał dwóch mężów jednocześnie).

Serial dokumentalny przedstawia również pracowników ogrodu zoologicznego, a także Carole Baskin, wroga numer jeden Joe Exotica, z którą również wiąże się kontrowersyjna historia. Właścicielka azylu dla zwierząt Big Cat Rescue walczyła o prawa zwierząt i regularnie – wraz z obecnym mężem – pozywała Króla Tygrysów. Kilkanaście lat temu jej poprzedni mąż zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, nie brakuje plotek o tym, że to Carol Baskin pozbyła się męża. Żeby nie zdradzać zbyt wiele tym, którzy jeszcze nie widzieli, skończymy na tym: Joe Exotic odbywa obecnie karę pozbawienia wolności w wysokości 22 lat za m.in. zlecenie zabójstwa Carole Baskin. Jego największy wróg, czyli założycielka azylu dla zwierząt Big Cat Rescue, została właśnie właścicielką zoo Króla Tygrysów.

Szokująca prawda o „Królu tygrysów”. Już nigdy nie spojrzycie na Joe Exotica tak samo! >>>

Carole Baskin właścicielką ogrodu zoologicznego Joe Exotica

Sąd w Stanach Zjednoczonych zdecydował, że właścicielką ogrodu zoologicznego Joe Exotica została Carole Baskin. To odwieczna rywalka Króla Tygrysów, na którą zlecił zabójstwo, przez co m.in. został skazany na 22 lata więzienia. Udowodniono mu również fałszowanie dokumentów zwierząt, a także naruszanie przepisów ustawy o ochronie zagrożonych gatunków. Tymczasowym właścicielem zoo został Jeff Lowe. Jednak przed pójściem do więzienia Joe Exotic chciał zabezpieczyć ogród zoologiczny i przepisał go na swoją matkę. To jednak nie uchroniło go przed stratą. Carole Baskin otrzymała prawa do ziemi Joe Exotica, wszystkich samochodów oraz budynków na tym terenie. Zgodnie z wyrokiem sądu nie ma jednak praw do zwierząt. Jeff Lowe musi wynieść się i zabrać ze sobą wszystkie zwierzęta w ciągu 120 dni od ogłoszenia wyroku.