Apple Music dostępne dla użytkowników systemu operacyjnego iOS zaczyna inwestować w treści wideo. Pierwszą produkcją będzie program bazujący na kultowym Carpool Karaoke autorstwa Jamesa Cordena, który do tej pory był stałym elementem programu The Late Late Show with James Corden. Apple postanowiło odkupić do niego prawa od telewizji CBS i stworzył szesnaście 30-minutowych odcinków Carpool Karaoke: The Series. Poza wspólnym śpiewaniem, będą także wywiady z występującymi artystami. 

Carpool Karaoke: The Series poprowadzi nie tylko James Corden, ale także Will Smith, John Legend i Arianna Grande. W pierwszym sezonie nowego programu Apple Music zobaczycie takie gwiazdy jak: Miley, Noah, Billy Ray i cała rodzina CyrusShakira i Trevor Noah, Sophie Turner i Maisie Williams z serialu Gra o tron, Queen Latifah i Jada Pinkett Smith, Alicia Keys i Taraji P. Henson czy LeBron James. 

Od 8 sierpnia w każdy wtorek subskrybenci Apple Music dostaną możliwość oglądania premierowych odcinków Carpool Karaoke: The Series dostępnego tylko i wyłącznie na tej platformie.