Krótki przewodnik po tym, jak uniknąć faux pas, wyróżnić się wśród gości i jednocześnie czuć się dobrze. Nie poradzę Wam wizyty u fryzjerki, kosmetyczki i stylistki, ale podpowiem, co możecie zrobić, aby na weselu przyjaciół wyglądać pięknie.

Unikaj jasnych kolorów

Biały jest zarezerwowany dla Panny Młodej, bo to ona w dniu swojego ślubu jest najważniejsza i nikt nie powinien zabierać jej uwagi. Ta zasada nie podlega dyskusji.

Zaufaj intuicji

Ubierz się w to, w czym czujesz się dobrze. W zgodzie z własnym stylem, a nie według trendów z Pinteresta czy tego, co wybierają koleżanki. Wiesz, w jakich fasonach wyglądasz najlepiej, więc takie wybieraj. Chodzi o Twoje samopoczucie i o to, abyś nie musiała podczas imprezy martwić się o za krótką sukienkę albo zbyt opinającą marynarkę.

7 zabiegów kosmetycznych, które powinna wykonać każda panna młoda przed ślubem >>>

Zapomnij o solarium

Wiem, że jest lato, a skóra muśnięta słońcem wygląda zdrowo. No właśnie – słońcem – nie sztucznymi lampami. Nie chcesz przecież wyglądać jak pomarańcza.

Zagraj dodatkami

Odpowiednia biżuteria potrafi podbić efekt. Jeżeli zdecydowałaś się na minimalistyczną sukienkę i obawiasz się, że jest zbyt mało elegancka, załóż ciężkie kolczyki albo cokolwiek, co rzuca się w oczy!

Diabeł tkwi w szczegółach

To, co napiszę, może wydać się mało istotne, ale... wyprostuj się. Krzywe plecy deformują sylwetkę, idealna sukienka nie układa się już tak dobrze, nie mówiąc o tym, jak wychodzisz na zdjęciach. Głowa do góry i pierś do przodu.

Daj sobie czas

Co oznacza, że poszukiwania idealnej kreacji powinnaś zacząć odpowiednio wcześnie, aby mieć czas na ewentualne poprawki u krawcowej, dobranie butów, torebki i biżuterii.

Zrelaksuj się

Ostatnia z serii stylowych porad nie ma wiele wspólnego z modą. Jednak wychodzę z założenia, że szczęśliwa kobieta to piękna kobieta, dlatego nie zaszkodzi np. wyspać się przed całonocnym szaleństwem. Skóra odwdzięczy Wam się brakiem opuchlizny. Wieczór przed weselem polecam także ulubioną maseczkę.