To żadna nowość, że aplikacji używamy już dosłownie do wszystkiego. Do wyszukiwania muzyki, liczenia dni do okresu, kalkulowania wydatków, porównywania cen w sklepach i generowania zniżek na zakupy. Jeśli korzystacie ze smartfona, macie też zapewne kilka sprawdzonych apek do obróbki zdjęć i wideo. Teraz dołącza do nich kolejna.

Chic Sketch 

Chic Sketch to aplikacja, która pozwala na zamienienie zdjęcia naszego codziennego outfitu w ilustrację - . Obrazki wyglądają, jak namalowane przez prawdziwego artystę, a nie program komputerowy. Przed zrobieniem zdjęcia, aplikacja informuje nas, że na zdjęciu powinna być widoczna cała sylwetka - w ubraniu, a nie nago (ciekawe, że wprowadzenie tej zasady stało się konieczne!). Pojawiają się więc podejrzenia, dlaczego kwestia naszej pozy i stroju jest istotna, ale już na przykład tła - nie. 

Jak to działa?

Są one uzasadnione - aplikacja w rzeczywistości nie "rysuje" naszych outfitów. Jest jedynie pośrednikiem w zamówieniu rysunku u artysty. Jak działa Chic Sketch? Ściągamy aplikację bezpłatnie, logujemy się za pośrednictwem Facebooka lub Instagramu, a następnie umożliwiamy jej korzystanie z naszego aparatu i galerii zdjęć. Po zrobieniu lub wgraniu zdjęcia naszej stylizacji, wysyłamy... zamówienie na stworzenie dla nas rysunku, za który płacimy 9,99 dolarów. 

Darmowa czy nie?

Sama aplikacja jest więc darmowa. Jeśli jednak chcemy z niej skorzystać, musimy zapłacić. Można poczuć się oszukanym, ale z drugiej strony za aplikacją (a raczej kursorem-pędzlem) stoi naprawdę wyjątkowa osoba. Wszystkie ilustracje wykonywane są przez Emily Brickel, artystkę współpracującą  z największymi, modowymi markami oraz tytułami związanymi z tą branżą.

Zgodnie z zapewnieniami, jej rysunek trafi do nas nawet po kilku minutach od złożenia zamówienia. Oczywiście ilość wykonywanych dziennie zamówień jest ograniczona. Można jednak nadać naszemu zamówieniu wartość priorytetu, dopłacając dodatkowe 5 dolarów. 

Czy cena za wirtualną ilustrację jest wysoka? Emily Brickel odwraca to pytanie - hasłem przewodnim całej akcji jest "Are you #sketchworthy?". No to jak, jesteśmy?

Martyna Wyrzykowska