Christopher Bailey, jako jeden z nielicznych dyrektorów, tak długo pełnił swoją funkcję. Dziś ogłoszono, że po 17 latach pracy w Burberry Bailey rozstanie się z marką w 2018 roku. Jego odejście nie nastąpi z dnia na dzień. W oficjalnym oświadczeniu brytyjskiego domu mody czytamy, że rolę prezesa i szefa studia projektowego będzie pełnił do 31 marca przyszłego roku. Pozostanie jednak wsparciem dla dyrektora generalnego Marco Gobbettiego oraz całego zespołu aż do końca grudnia 2018 roku.

Córka Jude'a Law w kampanii Burberry. >>>

To był wielki zaszczyt pracować dla Burberry i uczyć się od tak niezwykłych ludzi przez ostatnie 17 lat. Jestem podekscytowany nowymi, nadchodzącymi projektami, ale pozostaję w pełni zaangażowany w pracę nad sukcesem tej wspaniałej marki, aby ta zmiana była jak najbardziej płynna, komentuje projektant.

Nie wiadomo jeszcze nic konkretnego na temat jego planów zawodowych. Nie ogłoszono także, kto zajmie jego miejsce na stanowisku prezesa Burberry. Najmocniejszym nazwiskiem jest Phoebe Philo, obecnie dyrektor kreatywna domu mody Céline, która według nieoficjalnych źródeł ma złożyć rezygnację z końcem tego roku. Jesteśmy bardzo ciekawi dalszych losów Burberry oraz Christophera Bailey'a!