Styl Francuzek nie ulega chwilowym trendom, nawet jeżeli są lansowane przez największe domy mody. Znając hity na 2023 roku możemy jednak wytypować te z wybiegowych przebojów, które mają bardzo dużą szansę pojawić się w ich stylizacjach. Mowa bowiem o dość charakterystycznych modelach ubrań, które dla Francuzek nie będą żadną nowością. Wsparcie uznanych projektantów i projektantek mody z pewnością przyczyni się do tego, że w sklepach ogólnie pojawi się dużo nowych osłon tych elementów garderoby, więc Francuzki będą miały okazję, żeby zrobić zapasy.

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Jeans

Francuzki uwielbiają jeansy, więc stwierdzenie, że będą je nosić w 2023 roku, nie jest żadnym odkryciem. Biorąc jednak pod uwagę trendy z wybiegów nie mamy wątpliwości, że do ulubionej pary denimowych spodni będą dobierać jeansowe góry – koszule, kurtki, topy i inne. Canadian tuxedo będzie hitem także nad Sekwaną. Zanim własnymi inspiracjami z tym trendem w roli głównej zasypią nas francuskie it-girls, zawsze możemy poszukać pomysłów na stylizacje oglądając fotografie z wybiegów. Jeansowe total looki to pomysł na 2023 roku od A.W.A.K.E., Givenchy, Ulla Johnson, Diesel, Etro i Tod’s. Pomimo że projektanci i projektantki mody skupili się głównie na niebieskich odcieniach, to na nich wcale nie koniec. Jeans od stóp do głów można nosić także w innych wersjach kolorystycznych.

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Garsonki

Garsonka to komplet z francuskim rodowodem. Nie dziwi zatem fakt, że zestaw wylansowany przez Coco Chanel jest stale obecny w stylizacjach noszonych nad Sekwaną. Paryski szyk nie może się obejść bez takiego kostiumu. Francuzki noszą go już od lat i pokazują, że to dużo bardziej uniwersalny zestaw, niż może się wydawać. Zestawiają go nie tylko z eleganckimi elementami garderoby. Zdarza się, że koszulę zastępują T-shirtem, a czółenka wieloma innymi modelami (sneakersy nie są wykluczone). Nie mamy zatem wątpliwości, że wzmożone zainteresowanie projektantów i projektantek mody garsonkami może się przełożyć na jeszcze częstszy widok takich kompletów w stylizacjach Francuzek.

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Minisukienki

Na liście ulubionych sukienek Francuzek nie brakuje modeli, które są dostępne także w wersji mini. Krótkie spódniczki to zatem tylko jedna z opcji, które wyjmują z szaf w każdym sezonie. Minisukienki także nie należą do rzadkości. Wszystko wskazuje na to, że eksplozja ich popularności może nastąpić w 2023 roku. Kontynuacją trendu, który widzimy już od kilku sezonów, zajęli się Nensi Dojaka, Loewe, Christopher Kane i wielu innych. Jakie minisukienki wybiorą Francuzki? Nie mamy wątpliwości, że mała czarna odegra tu ważną rolę, ale wykluczone nie są także modele w innych kolorach.

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Garnitury

Klasyczne rozwiązania, które składają się na szafę kapsułową Francuzek, pozwalają im z łatwością tworzyć ich nonszalanckie stylizacje. Ponadczasowe modele w uniwersalnych kolorach po prostu za każdym razem świetnie ze sobą współgrają, więc nie trzeba spędzać czasu na kompletowaniu zestawu. Wśród pewniaków, które nigdy nie zawodzą Francuzek, są garnitury. Spodnie i marynarka od kompletu to w ich przypadku nie tylko uniform do pracy. Z powodzeniem noszą je na co dzień. Łączą chociażby z loafersami i T-shirtem oraz pokazują, że eleganckie podejście to nie jedyny sposób na ogranie garnituru.

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Sukienki z wycięciami

Styl Francuzek w wielu przypadkach jest dość powściągliwy, ale to nie znaczy, że w ich szafach znajdziemy tylko proste i zachowawcze stroje. Ich zamiłowanie do sukienek z wycięciami będzie mogło rozkwitnąć w 2023 roku za sprawą popularności tego typu sukienek. Nie mam wątpliwości, że kreacje od Alessandra Rich czy Nensi Dojaka zaowocują pojawieniem się w sklepach wielu tego typu modeli, a to przełoży się na ich obecność w street fashion. Paryska moda uliczna też sobie tego tematu nie odpuści.

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Koronki

Styl Francuzek momentami bywa romantyczny. Widać to na przykładzie kilku charakterystycznych elementów, do których słabość mają fashionistki znad Sekwany. Najbardziej romantyczne w ich szafach są koszule z wywiązanymi pod szyją fontaziami lub z koronkowymi wstawkami. Z uwagi na to, że koronki to jeden z przebojów na 2023 roku, który lansują takie domy mody jak Burberry, Versace czy francuski Dior, to może się okazać, że nawet niewzruszone na nowości z wybiegów serca paryżanek zabiją mocniej. Na razie pozostaje jednak zagadką, czy będą stawiać głównie na koszule, czy może wybiorą lansowane przez projektantów i projektantki mody sukienki.

Zobacz także:

Co będą nosić Francuzki w 2023 roku – Srebrne ubrania

Francuski glamour obstawiamy, że będzie jednym z najgorętszych trendów w szafach Francuzek na 2023 rok. Ich stylizacje na specjalne okazje najczęściej skupiają się na czarnej bazie. Może się to zmienić za sprawą ogromnej popularności jednego z metalicznych kolorów. Wieczorowe małe czarne, slip dress lub inne modele z listy ulubionych sukienek Francuzek pokryją się srebrem pod różnymi postaciami. Poza jednolitym materiałem w grę wchodzą bowiem cekiny lub przynajmniej nić w tym kolorze. Tego typu kreacja nie potrzebuje już wiele. Wykluczony nie jest jednak pojedynczy model z listy ulubionej biżuterii Francuzek. Pozostaje tylko kwestia wyboru naszyjnika lub kolczyków. Na inspiracje musimy jednak poczekać do 2023 roku.