Torebki wielu kobiet zawierają w sobie ich mały świat, który pozwala im być przygotowanym na wiele sytuacji. Z drugiej strony zawartość tego dodatku sprawia też, że można wiele się dowiedzieć o ich posiadaczkach. Każda z nas wrzuca do torebki wiele potrzebnych każdego dnia przedmiotów. Na liście tych najbardziej oczywistych są portfel, telefon i klucze, ale na nich wcale nie koniec.

Pojemne shopperki, worki lub kuferki przyjmą znacznie więcej przedmiotów, które nie raz wyratują nas z opresji. O czym zatem warto pamiętać? Sprawdź, co nosić w torebce każdego dnia! Polecamy 10 niezbędnych przedmiotów.

Co nosić w torebce – maseczka

Maseczka stała się codziennym dodatkiem do naszych stylizacje. Usta i nos zasłaniamy w komunikacji miejskiej i samolotach, podczas zakupów, w urzędach i innych zamkniętych pomieszczeniach, w których akurat musimy coś załatwić, a także w większych skupiskach ludzi. Z tego powodu nawet jeżeli nie planujemy akurat niczego z powyższych, to może się okazać, że pilnie będziemy jednak potrzebowały np. coś kupić. Warto zatem mieć maskę zawsze przy sobie. W torebce nie zajmie dużo miejsca, a być może będzie akurat potrzebna.

Co nosić w torebce – torba ekologiczna

Nawet duża i pojemna shopperka nie zastąpi nam torby zakupowej. Skórzane torebki nie są dedykowane do tak dużych obciążeń, a dodatkowo nawet opakowane produkty mogą nie być szczelnie zamknięte i mogłyby zabrudzić nie tylko środek torebki, ale również znajdujące się w niej rzeczy. Z tego powodu zamiast zdawać się na foliowe reklamówki, zawsze dobrze mieć przy sobie bawełnianą torbę na zakupu. Po użyciu można ją złożyć w kostkę i schować z powrotem do torebki, żeby była gotowa na kolejne, zwłaszcza te niespodziewane, zakupy.

Co nosić w torebce – płyn do dezynfekcji

Pandemia sprawiła, że dużo bardziej dbamy o higienę, ale płyn albo żel do dezynfekcji nie są odkryciem związanym z koronawirusem. Odświeżenie i odkażenie dłoni może nas uratować w wielu sytuacjach, kiedy akurat nie mamy dostępu do łazienki i nie możemy ich umyć. Użycie takiego preparatu to nie tylko rytuał po wyjściu z autobusu czy sklepu, ale także czynność, którą warto powtórzyć zawsze przed posiłkiem na mieście i w wielu innych okolicznościach.

W sklepach są dostępne kieszonkowe wersje płynów i żeli antybakteryjnych, które są najlepszym rozwiązaniem, kiedy mamy nosić je zawsze ze sobą. W takim wydaniu nie ważą dużo i nie zabierają wiele miejsca w torebce.

Co nosić w torebce – szczotka lub grzebień

Na liście niezbędnych rzeczy można umieścić całą kosmetyczkę, ale każda z nas ma inne potrzeby. Jedne z nas jako najważniejszy element makijażu wymienią tusz do rzęs, drugie szminkę w ulubionym kolorze, a kolejne żadnego, bo akurat nie robią sobie make-upu.

Zobacz także:

Zdecydowana większość z nas jednak w ciągu dnia poprawia swoje fryzury. Z tego powodu warto mieć przy sobie grzebień lub szczotkę. Wybór zależy od upodobań, bo oba rozwiązania mogą być trafione.

Co nosić w torebce – parasolka

Parasolka to dodatek, który nie przyda nam się w piękne letnie dni, które według prognozy pogody nie zostaną zakłócone nawet przez jedną chmurę. Z drugiej strony sprawdzalność przewidywań dotyczących aury na zewnątrz nie jest 100%. Z tego powodu składana parasolka może się przydać również w takie dni, kiedy zupełnie nie spodziewamy się opadów.

Co nosić w torebce – długopis i notes

Większość notatek możemy sporządzić w naszych smartfonach, ale są też sytuacje, kiedy długopis i kartka, mogą okazać się niezbędne. Sytuacja może nas zmusić do złożenia podpisu lub będziemy potrzebowali zostawić komuś liścik za wycieraczką, kiedy akurat zarysujemy mu samochód na parkingu. Takich sytuacji może być wiele. Na wypadek takich okoliczności warto zawsze mieć w torebce długopis.

Co nosić w torebce – pendrive

Dokumenty, zdjęcia i inne pliki nie zawsze mogą być przesłane na maila. Jeżeli nie mamy możliwości udostępnić ich z uwagi na rozmiar lub z innego powodu, to ratunkiem będzie pendrive. Przenośna pamięć sprawi, że będziemy mieć wszystko czego potrzebujemy przy sobie i będziemy mogli z tego skorzystać także w sytuacji, kiedy komputer nie będzie akurat połączony z siecią, bo choć takie sytuacje należą do rzadkości, to nie można ich zupełnie wykluczyć. Pendrive nie zajmuje dużo miejsca, w torebce można go trzymać w bocznej kieszonce lub przegródce.

Co nosić w torebce – chusteczki higieniczne

Chusteczki higieniczne mogą nam się przydać nie tylko podczas kataru. Ich zastosowania można mnożyć w nieskończoność. Z tego powodu zawsze warto mieć jedno opakowanie, które w awaryjnej sytuacji będziemy mieć od razu pod ręką. Pomimo że można je kupić niemal na każdym kroku, to czasami są też sytuacje, w których potrzebujemy ich natychmiast. Wtedy możemy wyjąć kupione wcześniej opakowanie z torebki.

Co nosić w torebce – scyzoryk

W sklepach można znaleźć różne scyzoryki. Są prawdziwe survivalowe narzędzia, w których znajdziemy nawet kilkanaście różnych akcesoriów, jak i mnie zaawansowane z ukrytymi tylko kilkoma elementami. Jedne z nich mogą zawierać otwieracz do butelek, korkociąg i nóż, a drugie pilniczek, nożyczki do paznokci i cążki do skórek. Wybór powinnaś zatem uzależnić od swoich potrzeb, ale zarówno pilniczek, jak i otwieracz do butelek, mogą przydać się każdej z nas i warto mieć je w swojej torebce.

Co nosić w torebce – agrafka

Bardzo niepozorną, ale użyteczną rzeczą jest agrafka. Kiedy urwie nam się rączka od torebki lub rozjedzie zamek w sukience, to z jej pomocą tymczasowo je naprawimy i sytuacja będzie chociaż odrobinę mniej beznadziejna. W takiej sytuacji może sprawdzić się także igła z nitką, ale do tego potrzeba więcej czasu i umiejętności. Z tego powodu warto mieć agrafkę w torebce.