Julia Wieniawa ma ostatnio świetny okres zawodowy. Na antenie Telewizji Polsat można śledzić jej poczynania w 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami" oraz drugi sezon nagrodzonego Telekamerą serialu "Zawsze warto". Rozchwytywanej 21-latki nie brakuje także na wielkim ekranie. W kinach można aktualnie oglądać ją w małej, ale mocnej roli w filmie "Sala samobójców. Hejter" w reżyserii Jana Komasy, a już w piątek (13-go) odbędzie się premiera pierwszego polskiego slashera "W lesie dziś nie zaśnie nikt", gdzie zagrała główną rolę. Co ciekawe, Julka w jednym z wywiadów przyznała, że sama nie przepada za horrorami (ogląda je jedynie w towarzystwie znajomych), ale wystąpienie w filmie grozy od dawna znajdowało się na liście jej aktorskich marzeń. To jednak nie oznacza, że wśród topowych filmów Wieniawy nie ma produkcji, które wywołują ciarki na całym ciele. Tylko Gala.pl zdradziła tytuły swoich ulubionych filmów grozy i dreszczowców.

Ulubione horrory i thrillery Julii Wieniawy

1. Czarny Łabędź (oryg. "Black Swan)

Thriller z 2011 roku z Natalie Portman, która za tę rolę otrzymała Oscara. Pozycja obowiązkowa dla miłośników mocnego kina psychologicznego.

2. Uciekaj! (oryg. "Get Out")

Nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny horror z 2017 roku.

3. To my (oryg. "Us)

Chińsko-japońsko-amerykański thriller z 2019 roku z genialną rolą Lupity Nyong'o.

Zobacz także:

4. Piątek, trzynastego (oryg. "Friday the 13th")

Ten horror otrzymał nagrodę Teen Choice w 2009 roku. Można go obejrzeć na Netflix.

5. Laleczka Chucky (oryg. Child's Play)

Totalna klasyka kina grozy. Horror z 1988 roku doczekał się nie tylko kilku kontynuacji - aktualnie na jego podstawie powstaje nawet osobny serial.

6. Egzorcyzmy Emily Rose (oryg. The Exorcism of Emily Rose)

Obsypany nagrodami horror z 2005 roku to jeden z najbardziej poruszających i przerażających filmów o opętaniu przez demony.

ZOBACZ TEŻ: "W lesie dziś nie zaśnie nikt" - jest zwiastun horroru z Julią Wieniawą i Wiktorią Gąsiewską