Nic nie zapowiadało jej choroby. Nagle w ciągu jednego miesiąca przytyła bez powodu 10 kg, potem kolejne. Była zwykłą nastolatką, a nagle okazało się, że ważę prawie 130 kg. Lekarze nie potrafili postawić diagnozy. Zamiast na leczenie wysłali ją na turnus do „sanatorium dla grubasów” w Kołobrzegu. Miała dużo znajomych, większość z nich to byli faceci, bo dobrze się z nimi dogadywała. No ale na randki umawiali się oczywiście z moimi koleżankami. Dopiero później okazało się, że zmiany fizyczne spowodowane są przez guzy na nadnerczach. Przeszła bardzo uciążliwe i wyniszczające leczenie, operacje. W końcu wzięła się za siebie, schudła ponad 60 kilogramów. Za zmianami fizycznymi poszły także te życiowe: zmieniła swoje życie o 180 stopni. Sama została coachem i dziś w ramach swojego projektu Sexy zaczyna się w głowie pomaga kobietom zaakceptować siebie, wyznaczać cele, prowadzić satysfakcjonujące życie i budować poczucie wartości w oparciu o własne działania.

„Jak żyć bardziej świadomie?” Karolina Sobańska w kolejnym odcinku #GirlTALK >>>

Z samoakceptacją mamy problem, to fakt. Niezależnie od rozmiaru i kształtu. Miałam kiedyś na coachingu dwie modelki - przepiękne, o świetnych ciałach, a mimo to nie znosiły siebie. O innych klientkach nawet nie wspomnę. Według badań tylko 14% Polek nie chciałoby zmienić niczego w swoim wyglądzie. Ale zmiana wyglądu - powiększenie biustu, wyprostowanie nosa, odchudzenie brzucha czy ud - to wszystko niewiele da, bo nigdy nie chodzi tylko o wygląd! Na warsztatach czasem robię takie ćwiczenie: uczestniczki mają wypisać, za co się doceniają i co im się w sobie podoba. Wiele z nich wpada w panikę, bo nie wie. Pytają, czy mogą dokończyć ćwiczenie w domu. - mówi Karolina Cwalina.

Więcej o problemach, z którymi na co dzień mierzą się kobiety posłuchacie w najnowszym odcinku #girlASK na kanale YouTube Karoliny Cwaliny.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast.