W nowej kolekcji COS na wiosnę/lato 2015 czuć sportowego ducha. Delikatne, lekkie ubrania powstały przy pomocy nowych technologii, podczas gdy pozostała część kolekcji została sprowadzona do najprostszych form. Proporcje, wzory i printy wnoszą element zabawy do funkcjonalnej garderoby pełnej pomysłów i wszechstronnych rozwiązań.

Dla kobiet, długa biała koszula jest dłuższa z tyłu, a jej szew zaklejony, co daje efekt lekko futurystyczny, jakby z kosmicznego laboratorium; inspiracją do zaprojektowania jej stanowiły fotografie VincentaFourniera. Biała sukienka o jednym ramieniu ma prosty przód, ale z tyłu jest rozcięta i zapięta sportową klamrą, jakby wciąż nad nią pracowano. Z kolei mała czarna ma odstający dół i niewykończone szwy, a biała sukienka wiązana jest jak fartuch, z zakładkami po bokach, nadającymi jej charakter nieco posągowy.

Fragmentaryczna typografia, inspirowana sztuką DavidaOrtiza, tworzy graficzny wzór, gdy się ją zadrukowuje białą gumą na zwiewnych dzianinach. Gdzie indziej ta sama typografia wypalona jest na topach z bawełny, dając efekt przezroczystości. Lekkość techniczna przejawia się w obszernych przezroczystych parkach, które można nosić w dwóch długościach.

Kurtka typu anorak w kolorze pozłacanej oliwki ma charakter sportowy, ale razem ze spódnicą z tej samej tkaniny nabiera elegancji. Czarny nylon połączono z bawełną, z którego uszyto funkcjonalny i wygodny żakiet z suwakiem i rozciętą z tyłu spódnicą. Sportowa parka w kolorze limonki to powiew świeżości, szczególnie, gdy zestawi się ją z prostą lawendową sukienką z bawełny.

Dla mężczyzn, ręcznie rysowane, nieregularne wzory geometryczne pojawiają się w całym zestawie: koszuli, płaszczu i spodniach, w czerni na bieli lub odwrotnie. Niebieski wzór typografii to kluczowy szczegół na ukrytej plakietce koszuli o małym kołnierzu; przebłysk koloru przypomina rzeźby JanaScharrelmanna. Biała koszula bez rękawów ma zapięcia jedynie na ramionach.

Koszulo-marynarka plus spodnie w tym samym odcieniu błękitu lub czerni to nowa alternatywa dla garnituru, a bawełniana kurtka z suwakiem jest krótsza niż zazwyczaj - w sam raz do noszenia z dłuższą białą koszulą. Kurtka z czarnej siateczki ma białą podszewkę z nylonu spadochronowego, co sprawia, że można ją też nosić na lewą stronę. Sportowa, lekka i wszechstronna stanowi nowy miejski klasyk.

Wśród akcesoriów dla kobiet pojawiają się sandały ze skórzanymi rzemykami, o zapięciu z proszkowanego metalu, miękkie torby z białej skóry, z gumowanym zapięciem oraz biżuteria, która korzysta z typografii, by stworzyć geometryczne kształty z białej gumy i plastiku. Dla mężczyzn przeznaczone są miejskie torby, tenisówki w stylu Derby i skórzane sandały o zakrytej pięcie, a okulary przeciwsłoneczne, czarne albo z przydymionego octanu, stanowią idealne wykończenie wizerunku.

Wraz z nową kolekcją w salonach marki dostępny jest 17-sty numer magazynuCOS. Ta edycja poświęcona jest miłości do papieru i czerpanej z niego inspiracji.