Koronawirus jest pandemią, to znaczy, że nowa choroba, która pochodzi z Chin, rozprzestrzenia się na całym świecie. Najgorsza sytuacja w Europie jest we Włoszech, gdzie tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 3500 nowych przypadków zarażonych wirusem Covid-19. Natomiast śmiertelnych przypadków jest już ponad 1800. Włoska służba zdrowia ma ogromny problem, ponieważ szpitale są przepełnione, brakuje specjalistycznego sprzętu i lekarzy, którzy nie wyrabiają się z pracą i przyjmowaniem nowych pacjentów. Stan zagrożenia epidemiologicznego wprowadzono również w Polsce - zamknięto granice naszego kraju, a także szkoły, uczelnie, kina, muzea i galerie handlowe. Trudna sytuacja występuje również w Portugalii, gdzie w weekend odnotowano stu procentowy wzrost zarażonych osób. Kilka godzin temu pojawiła się informacja o tym, że piłkarz Cristiano Ronaldo zdobył się na szlachetny gest i postanowił wspomóc swój kraj w walce z pandemią koronawirusa. Okazało się, że to jednak fake news, których obecnie nie brakuje. 

Tom Hanks i Rita Wilson mają koronawirusa! >>>

Cristiano Ronaldo wspiera walkę z koronawirusem? 

Cristiano Ronaldo obecnie przebywa na domowej kwarantannie po tym, jak miał styczność ze swoim kolegą po fachu, Danielem Ruganimem, który niestety zaraził się koronawirusem. Piłkarz wydał oświadczenie, w którym zaapelował o to, aby dbać o siebie i swoich bliskich: „Ochrona ludzkiego życia to ważniejsza kwestia niż wszystkie inne. Łączę się z myślami ze wszystkimi, którzy stracili ukochaną osobę, a także z tymi, którzy walczą z wirusem, tak jak mój kolega Daniel Rugani”. Wczoraj światowe serwisy rozpisywały się o tym, że Ronaldo postanowił aktywnie zaangażować się w walkę z pandemią, zdobywając się na wspaniały gest, który rzeczywiście pomoże w walce z koronawirusem. Piłkarz miał zdecydować o tymczasowym przekształceniu swoich hoteli, znajdujących się na Maderze i w Lizbonie, w szpitale. Co więcej, gwiazda piłki nożnej miała zobowiązać się do sfinansowania pensji lekarzy i personelu szpitali, a także wesprze pacjentów w tym trudnym czasie. Okazało się jednak, że to nieprawdziwa informacja, na którą nabrał się nawet szwagier Ronaldo, Edgar Caires, który udostępnił post hiszpańskiej gazety. 

Celebryci wspierają walkę z koronawirusem 

Mimo tego, że - jak się okazało - Cristiano Ronaldo nie zmieni swoich hoteli w tymczasowe szpitale, inne gwiazdy faktycznie wspierają walkę z koronawirusem. Chiara Ferragni, jedna z najpopularniejszych blogerek na świecie, która przekształciła swój blog w portal, a także firmę odzieżową, jest rodowitą Włoszką. Oprócz tego, że apeluje o zdrowy rozsądek i stosowanie się do wytycznych World Health Organization i zachowanie wszelkich środków ostrożności, przekazała 100 tysięcy euro na rzecz oddziału intensywnej terapii w mediolańskim szpitalu San Raffaele. Oprócz tego z pomocą swojego męża, Fedeza, zorganizowała zbiórkę pieniędzy, prosząc o wsparcie fanów. W ciągu doby udało im się zebrać ponad 3 miliony euro! Ale to nie wszystko. Francuski koncern LVHM, do którego należą takie marki jak Tiffany & Co., Loewe, Louis Vuitton, Dior, Fendi czy perfumerie Sephora, wyprodukuje żele antybakteryjne i bezpłatnie dostarczy je do 39 (!) szpitali w Paryżu. Pierwsza partia powstanie jeszcze w tym tygodniu. Firma zawiesza częściowo produkcję kosmetyków i perfum, żeby pomóc w walce z koronawirusem we Francji.