Ranking najbardziej dochodowych filmów w historii kina jest dość elastyczny i dynamiczny. O zmianie pozycji liderów zadecydować może tak naprawdę każda kolejna premiera, chociaż, jak łatwo się domyślić, ścisła czołówka zwykle należy do produkcji amerykańskich. Od pewnego czasu, trzy pierwsze miejsca należały do (zaczynając od najniższej pozycji podium) Titanica - który miejsce w ścisłej czołówce piastował już dobre dwadzieścia lat, Avatara oraz Gwiezdnych wojen, a konkretnie do powstałej w 2015 roku części Przebudzenie mocy - dochód z tego filmu opiewa na kwotę bliską miliardowi dolarów!

ZOBACZ TAKŻE: Toy Story 4 - znamy datę premiery!

W zeszłym tygodniu legendarny parowiec ponownie zatonął. Okazuje się, że Titanic został zepchnięty z podium przez jedną z nowości Marvel Studios, a konkretnie Czarną Panterę - film opowiadający historię superbohatera pochodzącego z rodziny królewskiej - T'Challa, którego zagrał Chadwick Boseman. Obraz w reżyserii Ryana Cooglera swoją polską premierę miał w tegoroczne Walentynki i ewidentnie podbił serca kinomanów, nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie.

Musimy przyznać, że sukces osiągnięty przez Czarną Panterę jest naprawdę imponujący. Gratulujemy producentom i zastanawiamy się, czy Avengers: Wojna bez granic, czyli najnowszy film Marvela, który już 26 kwietnie wejdzie do kin, również okaże się takim hitem?