Emily Ratajkowski zrobiła sobie niemal miesięczną przerwę od mediów społecznościowych, ale już wróciła i to w wielkim stylu. Na pierwszym dodanym po nieobecności zdjęciu modelka zaprezentowała nową fryzurę, która wywoła prawdziwą lawinę komentarzy. „Wow”, „OMG” – tak pokrótce wyglądały reakcje na metamorfozę gwiazdy. Do tej pory Emily Ratajkowski prezentowała się głównie w prostej fryzurze z przedziałkiem. Z tego powodu zmiana jest ogromna. Zachwyt w komentarzach wskazuje na to, że takie cięcie podoba się nie tylko samej zainteresowanej, więc być może już wkrótce grzywka Emily Ratajkowski stanie się najmodniejszą fryzurą na wiosnę-lato 2022.

Francuska grzywka – modna fryzura na wiosnę-lato 2022

Inspiracją dla nowej fryzury Emily Ratajkowski mogła być Jane Birkin. Aktorka już w latach 60. z takiego cięcia uczyniła przebój nie tylko sezonu, ale nawet dekady. Dodatkowo na podobne fryzury postawiły Brigitte Bardot i Françoise Hardy. Francuska grzywka, bo tak się ją określa, idealnie wpisuje się w paryski styl, który cenią kobiety z całego świata. Jest nonszalancka i bardzo swobodna, a to przecież naturalność i pozorny brak przywiązania do nadmiernej stylizacji dają ten efekt, który chcą naśladować mieszanki innych zakątków świata. Jak wygląda francuska grzywka? Kluczem do uzyskania pożądanego efektu jest jej długość. Jeżeli zetniemy ją zbyt mocno, to podobna stylizacja się nie uda. Grzywka musi być na tyle długa, że będzie można ją bez problemu zaczesać na boki, ale z drugiej strony też nie można popadać w przesadę, bo chodzi o to, żeby wedle uznania móc ją nosić także na prosto. Francuska grzywka bywa też nazywana grzywką paryską.

Pomimo że francuska grzywka była wielkim przebojem we fryzjerstwie lat 60., to od tamtego czasu możemy ją stale oglądać. Największe grono fanek ma wciąż wśród Francuzek. Można to bez trudu potwierdzić na Instagramie. Francuskie it-girls takie jak Jeanne Damas, Caroline de Maigret czy Sabiny Socol dobrze znają zalety tego cięcia i chętnie na nie stawiają. Podobną grzywkę w ostatnich sezonach można było zobaczyć też u hollywoodzkich gwiazd. Prezentowały ją Margot Robbie, Hailey Bieber i Jennifer Lopez, która ostatnio lansuje modną grzywkę w stylu lat 90. Teraz francuska grzywka ma szansę stać się przebojem sezonu za sprawą Emily Ratajkowski. Zdjęcia z Instagrama modelki z pewnością będą świetną inspiracją, którą warto zabrać do salonu fryzjerskiego.

Grzywka Emily Ratajkowski – modna fryzura na wiosnę-lato 2022

Emily Ratajkowski podzieliła się na Instagramie dwoma zdjęciami, które pokazują jej nową grzywkę w różnych odsłonach. Na pierwszym z nich widzimy modelkę z fryzurą wystylizowaną na boki. Druga fotografia ze zbliżeniem pokazuje natomiast grzywkę uczesaną na prosto. Pomimo że nowa fryzura Emily Ratajkowski wywołała prawdziwą burzę zachwytów, to pojawiły się też głosy, że modelka może mieć tylko perukę wybraną na potrzeby sesji. Jednak nawet jeżeli jest to prawda, to fakt pozostaje jeden – francuska grzywka to fryzura warta uwagi, która może stać się najmodniejszym cięciem w sezonie wiosna-lato 2022.