Podejście do mody z sezonu na sezon jest coraz bardziej swobodne. Kiedyś obowiązujące reguły przestają mieć rację bytu. Coraz cenniejszy staje się własny styl i chęć wyrażania siebie za pośrednictwem stylizacji. Z tego powodu nie przykładamy już takiej uwagi chociażby do tego, żeby buty i torebka nie były w identycznym odcieniu. Choć ciężko w to uwierzyć, kiedyś dobór tych dodatków na zasadzie podobieństwa uchodził za modowe faux pas.

Zupełnie inaczej wyglądała natomiast kwestia biżuterii. W jej przypadku to właśnie mieszanie kolorów było w złym guście. Teraz się to jednak zmieniło i odpowiedź na pytanie, czy można łączyć złoto ze srebrem, jest zupełnie inna. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać taki duet do swojej stylizacji. Biżuteria w różnych kolorach może być równie efektownym dodatkiem, co ujednolicone kolorystycznie ozdoby. Dodatkowo biżuteria w wielu przypadkach to ponadczasowy wybór, więc przez lata możemy mieć uzbierane w swoich szkatułkach bardzo różnorodne modele, których zestawienie nie powinno zależeć wyłącznie od koloru.

Złota i srebrna biżuteria – zmiany w modzie

Połączenie tych samych kolorów w kontekście ubrań, dodatków i biżuterii wydaje się bardzo bezpieczną opcją. Takie ujednolicenie sprawia, że nawet jeżeli nie decydujemy się na klasyczne modele, to ten łączący je punkt sprawia, że całość jest spójna i prezentuje się po prostu dobrze. Dodatkowo takie bezpieczne zestawienia wcale nie muszą być nudne. Dlaczego zatem czasami warto odejść od takiego myślenia i postawić na mniej oczywisty miks? Powód jest bardzo prosty. Tworzenie codziennych stylizacji nie powinno być dla nas smutnym obowiązkiem, a świetną zabawą.

Z tego powodu warto czasami urozmaicić sobie dzień i wyjść poza przyjęte schematy. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy moda ogólnie przestaje być traktowana jako zbiór żelaznych zasad i z każdym sezonem pokazuje, że jest dla każdego. Świadczy o tym nie tylko ruch body positive na wybiegach. Ciałopozytywność jednak mocno podkreśla akceptację wszystkich i dotyczy to nie tylko figury, problemów ze zdrowiem, ale także sposobu dobierania strojów. Bikini jest dla każdego niezależnie od rozmiaru i ta prawidłowość powinna dotyczyć każdego elementu garderoby, który mamy ochotę wybrać. Nieoczywiste łączenie kolorów to opcja dla wszystkich osób, którym się to podoba. To moda jest dla nas, a nie my dla mody.

Złota i srebrna biżuteria – jak ją łączyć?

Srebrna i złota biżuteria w duecie przestała być nie tylko źle widziana, ale co więcej nie uchodzi już nawet za szczyt modowej odwagi. Widać to chociażby po kampaniach i kolekcjach biżuteryjnych gigantów. Fotografie, na których modelki prezentują złotą i srebrną biżuterię jednocześnie, można zobaczyć ostatnio w każdym sezonie. Do tego niektóre marki zdecydowały się na wprowadzenie dwukolorowej biżuterii. Złoto-srebrne naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki i inne ozdoby pokazują zatem, że już w obrębie jednego dodatku można wykorzystać ten trend. Jeżeli nie chcesz się ograniczać do tego rozwiązania, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie skomponować zestaw ze złotą i srebrną biżuterią.

Jak łączyć złotą i srebrną biżuterię? Wszystko zależy od naszego gustu. Są osoby, którym podoba się tylko złoto albo wyłącznie srebro. Dodatkowo przez lata złoto uchodziło za bardziej modne. Dopiero w ostatnich sezonach srebro odzyskuje pozycję sprzed lat, kiedy było nawet bardziej popularne od złota. Połączenie ich może być zatem świetnym kompromisem. Jeżeli nie masz sprecyzowanych upodobań względem tylko jednego koloru, to zamiast nosić raz jeden, a innym razem drugi, postaw na miks. Łączenie srebra i złota nie musi podlegać żadnym zasadom. Jednak jeżeli chcesz, żeby całość prezentowała się spójnie i nie była przesadzona, to postaw na podobne modele. Minimalistyczne pierścionki lub obrączki w odcieniu srebra i złota, łańcuszki w tych dwóch kolorach lub pasujące do siebie bransoletki będą zawsze najlepszą opcją.

Takie połączenie nie jest wykluczone także w kontekście kolczyków, zwłaszcza jeżeli w jednym uchu masz kilka dziurek. Baw się modą i stawiają na to, co ci się podoba!

Zobacz także: