Dawid Podsiadło nie zwalnia tempa. Laureat kilku Fryderyków w najważniejszych kategoriach niedawno skończył trasę koncertową, promującą album Małomiasteczkowy. Wielkomiejski tour wyprzedał się w 4 minuty, podobnie jak poprzednie koncerty w większych miastach (artysta czterokrotnie wyprzedał warszawski Torwar). Jego trzecia płyta zdobyła status diamentowej, co oznacza, że sprzedała się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy. Dawid ogłosił również współpracę i wspólny koncert z Taco Hemigwayem, który już został okrzyknięty muzycznym wydarzeniem roku. 5 dni zajęło im wyprzedanie wszystkich biletów. Artyści są pierwszymi polskimi wykonawcami, którym się to udało. Wczoraj Dawid Podsiadło ogłosił premierę teledysku do singla Trofea, którą zaplanowano na dzisiaj na godzinę 13:00. Chwilę przed opublikował również instastories z kadrami z wideo oraz zaprosił fanów na youtube’owy chat. 

Dawid Podsiadło opublikował nowy teledysk do piosenki Trofea. Wystąpili w nim Magda Cielecka, Borys Szyc i Jerzy Stuhr

Nowy teledysk Dawida Podsiadły to niemałe przedsięwzięcie, do którego zaangażowano znane nazwiska. Jerzy Stuhr, Magdalena Cielecka, Borys Szyc, Agata Buzek, Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna oraz sam artysta, który był także jednym z pomysłodawców na wideo, przypominające bardziej krótkometrażowy film niż teledysk. „To największa produkcja teledyskowa jaką zrealizowaliśmy do tej pory. Ogromna ekipa, kilka dni zdjęciowych, horrendalna ilość pracy. Czuję się obłędnie wyróżniony tym, że tak wiele fantastycznych osób z produkcji, tylu znakomitych aktorów wzięło udział w tej przygodzie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za całe serce oddane by teledysk do "Trofeów" mógł powstać”, napisał Dawid na swoim Facebooku. 

Teledysk trwa niecałe 8 minut, z czego pierwsze 2 są odliczaniem. Za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, który stoi również za wideo m.in. The Dumplings i Tego Typa Mesa. Jest również fotografem, który stworzył kampanie Rosa Chains, Misbvh czy Kas Kryst. Przyznał, że Trofea to układ w stronę filmów Wesa Andersona. „Chcieliśmy stworzyć coś więcej, niż kolejny klip. Bawiliśmy się formą, zmienialiśmy w kółko scenariusz, aż udało się wypracować finalny pomysł. Przyjęliśmy za punkt wyjścia surrealistyczny, wręcz bajkowy świat, w którym osadziliśmy naszą historię. Puszczamy w niej oko do odbiorcy, eksperymentując z animacją, symboliką i nawiązaniami do kina. To nasz hołd dla twórczości Wesa Andersona. Dla mnie punktem wyjścia zawsze jest obraz. Lubię dopieszczać każdy szczegół, każdy detal, ukrywać smaczki, które potem wyłapuje wprawne oko odbiorcy”

Zobaczcie poniżej najnowszy teledysk Dawida Podsiadły do singla Trofea, czyli trzeciego utworu promującego diamentową płytę Małomiasteczkowy.