3 dni temu Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o rozpoczęciu strajku, kiedy rozmowy ZNP i FZZ (Forum Związków Zawodowych) zakończyły się niepowodzeniem. Ponad 80% placówek w całym kraju dołączyło do manifestacji. Sytuacja jest o tyle trudna, że trwa właśnie egzamin gimnazjalny – w niektórych miastach w komisjach egzaminacyjnych nie ma ani jednego nauczyciela, w innych powołano specjalne sztaby, nadzorujące uczniów. Nauczyciele domagają się przede wszystkim podwyżek w wysokości 1000 zł, zmiany ścieżki kariery oraz dymisji Anny Zalewskiej, minister edukacji. W ogólnopolski strajk zaangażowały się znane osoby i gwiazdy, które głośno popierają pedagogów. Wśród nich znaleźli się: modelka i aktywistka Anja Rubik, aktorki Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska, dziennikarka Hanna Lis, aktorzy Andrzej Chyra i Michał Żebrowski. Swoje stanowisko w tej kwestii jasno określił również Dawid Podsiadło, który opublikował emocjonujący wpis na Facebooku.

Dawid Podsiadło wspiera strajk nauczycieli. „Dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem”

„(...) To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam – całym sercem”. Dawid Podsiadło wyjaśnił, że ponad połowę swojego dotychczasowego życia spędził w szkole, która zaraz po domu rodzinnym była najważniejszym miejscem, w którym zdobywał wiedzę o życiu i bez wahania ogłosił poparcie dla pedagogów.

Dawid Podsiadło milionerem? W ciągu trzech miesięcy wokalista dorobi się fortuny! >>>

Strajk nauczycieli wywołał w Polsce wiele kontrowersji w różnych powodów. Niektórzy rodzice denerwują się, że ich dzieci nie chodzą w tym czasie do szkoły, inni narzekają, że nauczyciele i tak mają dużo dodatkowego urlopu, więc podwyżka im się nie należy – mimo tego, że zarabiają mniej niż średnia krajowa. Pedagodzy mają ogromny wpływ na kształtowanie młodego pokolenia, każdy z nas spotkał w życiu chociaż jednego nauczyciela, który odegrał ważną rolę w ich życiu. Dlatego my również wspieramy strajk nauczycieli.