O tym, że Dawid Podsiadło nie ma problemu z występami przed kamerą, mogliśmy się przekonać w kilku teledyskach artysty, a przede wszystkim do utworu Trofea, gdzie zagrał m.in. u boku Agaty Buzek i wykazał się całkiem niezłymi umiejętnościami aktorskimi i komediowymi zarazem, a także po reklamie jednego ze znanych banków, z którym muzyk współpracuje już od jakiegoś czasu. Czy udział w profesjonalnym projekcie był nieunikniony? Na to wygląda!

Dawid Podsiadło swoją przygodę z kinematografią rozpoczął od niemałego przedsięwzięcia. W 2019 roku został producentem filmu (Nie)znajomi w reżyserii Tadeusza Śliwy. Był to polski remake głośnej włoskiej produkcji Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie z Kasią Smutniak w obsadzie. Polska aktorka pracująca głównie we Włoszech pojawiła się także w polskim odpowiedniku popularnego komedio-dramatu, w którym zagrali także Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Łukasz Simlat czy Michał Żurawski.


Dawid Podsiadło jest zakochany! Kim jest dziewczyna wokalisty? >>>
 

Dawid Podsiadło zagrał w serialu u boku Michała Żurawskiego i Arkadiusz Jakubika! W kogo wcielił się muzyk?

Teraz Dawid końcu doczekał się swojego aktorskiego debiutu i to nie w byle czym, bo w najbardziej wyczekiwanym polskim serialu tego roku. Chodzi o produkcję CANAL+ Król na podstawie powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. O tym, że Podsiadło pojawił się w najnowszym odcinku serii, poinformował na Instagramie właśnie Matuszyński, pisząc pod zdjęciem z muzykiem: „Oto mały sneak peek, kto zaśpiewa dzisiaj u Glajszmitki”.

W kogo w serialu Król wcielił się Dawid? W śpiewającego absztyfikanta, a chwilę wcześniej w studenta. Ten niewielki epizod pozwolił jednemu z najpopularniejszych polskich wokalistów pojawić się obok takich nazwisk, jak Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik czy Borys Szyc. O takim debiucie na ekranie marzy niejeden początkujący aktor!

Jeśli oglądacie Króla, na pewno nie przeoczyliście ujęć z Dawidem – mimo charakteryzacji! A jeżeli nie widzieliście odcinka z jego udziałem, możecie go nadrobić na platformie CANAL+ lub Player.pl.
 


O czym jest serial Król?

Akcja serialu Król na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro (Michał Żurawski) – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem (Kacper Olszewski), w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Zobacz także: