Po wygranej II edycji polskiej edycji programu X Factor jego życie zmieniło się o 180 stopni. W maju 2013 roku nakładem wytwórni Sony Music Entertainment Poland ukazał się jego debiutancki album zatytułowany "Comfort and Happiness". Wystarczył tydzień, aby krążek stał się najpopularniejszą płytą w naszym kraju i zapoczątkował ogromną karierę Dawida Podsiało w naszym kraju.

WYWIAD Z DAWIDEM PODSIADŁO >>>

Debiutancka płyta Dawida Podsiadło otworzyła mu drzwi do jednej z największych karier na polskiej scenie muzycznej. Od wydania "Comfort and Happiness" artysta zagrał na większości polskich festiwalach, wyprzedał większość swoich koncertów w całej Polsce, zdobył pierwsze miejsca w rozgłośniach radiowych, a także cztery Fryderyki w najważniejszych kategoriach: "Album roku", "Artysta roku", "Fonograficzny debiut roku", "Piosenka roku".

Po sukcesie debiutanckiej płyty przyszła pora na debiut zespołu Curly Heads, z którym Dawid przyszedł do programu X Factor i w którym zaczynał swoją przygodę z muzyką. Krążek "Ruby Dress Skinny Dog" uzyskał status złotej płyty i zdobył Fryderyka w kategorii "Album roku rock". Zespół wyruszył w trasę klubową po Polsce zapełniając po brzegi sale koncertowe.

W 2015 roku Dawid Podsiadło nie zwalnia tempa i ogłasza datę wydania swojej drugiej płyty. 6 listopada ukazał się album zatytułowany "Annoyance and Disappointment", który uzyskał status platynowej płyty i zawojował listy przebojów najchętniej granych piosenek w Polsce.

Podsumowując, od 2013 roku Dawid Podsiadło był w ciągłej trasie koncertowej promującej dwie solowe płyty i debiutancką zespołu Curly Heads, sprzedał ponad 240 tysięcy płyt, zgarnął 5 Fryderyków i zagrał trzy wielkie trasy koncertowej. Czy po takim czasie można poczuć się zmęczonym i mieć ochotę na odrobinę odpoczynku?

Dawid Podsiadło postanowił zamknąć pewien rozdział w swojej karierze, zniknąć na rok ze sceny muzycznej i skupić się na sobie i najbliższych.

„Wydaje mi się, że rzeczy, które do tej pory zrobiłem, są pierwszym rozdziałem albo raczej prologiem. I kiedy odpocznę i zacznę robić muzykę na nowo, to moim zdaniem będzie lepsza i skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze” – tłumaczy swoją decyzję.