Mniej więcej rok temu okazało się, że stworzony przez Nica Pizzolatto serial Detektyw, lub jak kto woli w oryginale True Detective, będzie miał kolejną kontynuację. Fakt ten z pewnością ucieszył fanów tej produkcji, zwłaszcza po niekoniecznie udanym drugim sezonie. Pojawiło się bowiem światło w tunelu, że trzecia część dorówna tej premierowej, której do tej pory wielu się zachwyca. I która na nowo odkryła talent Matthew McConaughey'a, wcześniej kojarzącego się głownie z rolami amantów w komediach romantycznych i w innych, nieszczególnie ambitnych obrazach. Sukces McConaughey'a, który rok przed premierą Detektywa w 2014 roku zgarnął Oscara za Witaj w klubie, może powtórzyć inny doceniony przez Akademię aktor, Mahershala Ali. Światło dzienne ujrzał niedawno pierwszy zwiastun z jego udziałem. 

[EXCLUSIVE] Rozmowa z Guyem Pearce'em z serialu „The Innocents”, nowej oryginalnej produkcji Netflix >>>

Detektyw 3 - o czym będzie i kiedy premiera?

Juan z Moonlight, za który otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego, w trzecim sezonie serialu Pizzolatto wcieli się w postać detektywa ze stanu Arkansas Wayne'a Haysa, a fabuła, podobnie jak w pierwszym sezonie, będzie rozgrywała się na przestrzeni lat i skupi się na tragicznej zbrodni, jaka dokonała się w górach Ozark. Zapowiada się więc równie mroczno, dziko i tajemniczo, jak za czasów detektywa Rust Cohle'a i jego partnera Marty'ego Harta granego przed Woody'ego Harrelsona.

Obok Nica Pizzolatto, który jest pomysłodawcą i autorem scenariusza, za serial odpowiedzialni będą Jeremy Saulnier i Daniel Sackheim. Natomiast w obsadzie obok Aliego znaleźli się również m.in. Carmen Ejogo i Stephen Dorff. Premiera nowych odcinków zarówno w HBO, jak i na dostępnej dla wszystkich platformie HBO GO zapowiedziana jest na 14 stycznia 2019. Będziecie oglądać? 

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz zagrają w nowym serialu BBC >>>