Kolejny członek rodziny królewskiej przyjdzie na świat już w tym miesiącu – data porodu księżnej Kate wyznaczona została na 23 kwietnia! Starsze dzieci pojawiły się na świecie moment po wyznaczonym terminie, więc także i tym razem można się spodziewać, że maleństwo nie będzie się spieszyć.

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Kate zdradziła, jakie jest ulubione danie księcia George'a i księżniczki Charlotte >>>

Kate Middleton i książę William muszą więc chwile poczekać, by dowiedzieć się, czy powitają na świecie kolejną córeczkę czy synka. Dlaczego? Okazuje się, że nawet tak osobista kwestia objęta jest protokołem, zgodnie z którym królewska para poznaje płeć swej pociechy dopiero w momencie jej narodzin.

Księżna Kate stosunkowo łatwo poddała się tej zasadzie i dała się zaskoczyć 4-letniemu dziś George’owi i 2-letniej Charlotte. Za to księżna Diana nie była w stanie się podporządkować – w obu przypadkach wiedziała, że wyda na świat chłopców, natomiast zgodnie ze zwyczajem nie mogła podać tej informacji do wiadomości publicznej. To zadanie należy do Pałacu Buckingham. Rzecznik prasowy instytucji w oficjalnym komunikacie powiadamia obywateli o narodzinach dziecka, jego płci i kondycji świeżo upieczonej mamy.

Tę tradycję z kolei złamali Kate i William dzieląc się przed wszystkimi innymi na Twitterze wiadomością o narodzinach księżnej Charlotte. Jak będzie tym razem? Póki co spekulacje nie mają końca, a w oczekiwaniu na kolejnego członka rodziny Brytyjczycy prześcigają się w wymyślaniu prawdopodobnych imion dla niego. Najwięcej zakładów dotyczy imienia Alice, ale gdyby na świecie pojawił się chłopiec (w co wierzy mniejszość Brytyjczyków), typuje się Alberta, Arthura i Charlesa.

Swoją drogą mamy poczucie, że od kobiet w rodzinie królewskiej wymaga się naprawdę dużo – oparłybyście się pokusie sprawdzenia, czy powitacie na świecie dziewczynkę czy chłopca? Jak obstawiacie, które z dzieci Kate Middleton i księcia Williama będzie świętować, że powiększa swój gang?

ZOBACZ TAKŻE: Księżniczka Charlotte ma dopiero 3 lata, a już złamała królewską tradycję! >>>