Jak to zwykle bywa, potrzeba okazuje się matką wynalazków. Inicjatywa Young Women Leaders powstała z braku miejsca do dyskusji, dostępu do fachowej wiedzy i osób, a także działań, wspierających kobiecą aktywność zawodową i biznesową. Ale co ważne, tę podejmowaną przez młode kobiety stawiające swoje pierwsze kroki na rynku pracy czy budujące własne firmy. Niewiele jest bowiem projektów i programów skierowanych właśnie do tej grupy, co zauważyła i odczuła Magda Linke-Koszek, jedna z założycielek organizacji i gość dziewiątego odcinka talk-show Karoliny Cwaliny-Stępniak.

Young Women Leaders tworzy sprzyjającą przestrzeń, w której kobiety z różnych branż mogą poruszać ważne dla siebie tematy, dzielić się swoim doświadczeniem, a tym samym wesprzeć wzajemnie swoją przedsiębiorczość i rozwój. Największą ambicją Magdy jest bowiem budowanie kultury dzielenia się i współpracy wśród kobiet w Polsce. Żeby pojęcie #sisterhood nie było tylko wymysłem internetu.

Olga Frycz w mocnych słowach i bardzo szczerze opowiedziała o „instamacierzyństwie” i swojej relacji z „instamatkami”

„Magdę znam z jej działalności w Young Women Leaders. Wspieram wszystkie inicjatywy, które pomagają kobietom rozwijać się i uczą wzajemnego wsparcia. Często jesteśmy stawiane sobie jako potencjalna konkurencja. To buduje poczucie rywalizacji między kobietami. YWL pokazuje, jak wiele możemy się od siebie uczyć. Najbardziej podoba mi się, że inicjatywa jest skierowana do młodych kobiet, które dopiero eksperymentują i szukają dla siebie miejsca na rynku pracy.”, powiedziała Karolina Cwalina po rozmowie z Magdą.

Jeżeli chcecie się rozwijać, szukacie motywacyjnego kopa, ale też wsparcia w swoich działaniach koniecznie obejrzyjcie ten odcinek!


#GirlsTalk to autorski program Karoliny Cwaliny-Stępniak, tworzony z myślą o kobietach i dla kobiet. To pierwszy tego typu projekt na polskim YouTube, patronuje mu Glamour. W poniedziałek o 16:00 kolejny odcinek!

„Bez pasji życie nie ma sensu”, mówi Areta Szpura w cyklu #GirlsTalk Karoliny Cwaliny-Stępniak