Alexander McQueen był człowiekiem niezwykłym, jednocześnie geniuszem i buntownikiem. Połączył te dwie (pozornie sprzeczne) cechy charakteru, dodał do tego wrażliwość oraz energię i dzięki ciężkiej pracy całkowicie odmienił świat mody.

Od śmierci projektanta minęło już osiem lat, ale stworzone przez niego arcydzieła, a także fani jego projektów nie pozwolili światu o nim zapomnieć. Do kin właśnie trafia film McQueen poświęcony życiu i twórczości artysty. Reżyser – Ian Bonhôte – w swoim opartym na faktach projekcie pokazał (często) wyboistą drogę Alexandra na szczyt, a także proces budowania jego wartej miliony dolarów marki.

ZOBACZ TAKŻE: Powstał dokument o życiu legendarnego projektanta Alexandra McQueena. Jest zwiastun!

Jeżeli chcielibyście obejrzeć film McQueen przedpremierowo, to będziecie mieli taką okazję już w najbliższą niedzielę 1 lipca. Kino Atlantic w Warszawie organizuje specjalny pokaz, który zaczyna się o godz. 16:00. Jeżeli należycie do grona fanów Alexandra McQueena, a także do naszje grupy Glamour Girls, gdzie czekają na Was 3 podwójne wejściówki, to nie możecie przegapić tej premiery!