Siłą rzeczy wybiegamy myślami już w nowy rok. Zwłaszcza do jego ciepłej połowy, nie ma bowiem lepszego momentu na to, by planować wakacje, niż właśnie wcześniejszy sezon – najbardziej atrakcyjne destynacje są na wyciągnięcie ręki, a ceny są stabilne i dużo bardziej osiągalne niż bliżej lata. A jeśli jeszcze nie planujecie urlopów, ale wasze myśli kierują się ku wolnemu, nic straconego. Na przestrzeni nadchodzącego roku jest także kilka takich momentów, które warto dobrze przemyśleć właśnie dziś – zaplanować krótszy urlop i pomyśleć o tym, gdzie najlepiej go spędzić.

Chcesz, żeby wakacje stały się Twoją pracą? Podpowiadamy, gdzie aplikować!

2019 dni wolne – kiedy najlepiej wziąć urlop

Najlepiej już dziś usiąść z kalendarzem i zaznaczyć, które dni warto przeznaczyć na urlop tak, by móc się cieszyć wolnym czasem jak najdłużej. A okazji będzie niemało – pierwszy warto zabookować sobie jeszcze w bieżącym roku  - o ile nie będziemy pracować w ostatni dzień grudnia, czeka nas kilka dni wolnego na przełomie roku. Pierwszy stycznia bowiem przypada we wtorek, wiec licząc z weekendem mamy aż 4 dni odpoczynku.

Majówka 2019 – ile będzie dni wolnych

W przyszłym roku majówka wypada bardzo korzystnie. Jeśli wziąć wolne 2 maja, mamy do dyspozycji aż 5 dni wolnych (od środy do niedzieli). Boże Ciało za to przypada w czwartek 20 czerwca. Jeśli wiec nie uda się wam zaplanować dłuższej majówki, nic straconego – miesiąc później będziecie mogli cieszyć się 4 dniami wolnymi (o ile uda się wam wziąć urlop dzień po Bożym Ciele, czyli w piątek 21 czerwca).

Wakacje 2019 - dni wolne

Jeśli pracujecie w wakacje, a dłuższy wyjazd planujecie tuż przed początkiem roku akademickiego, chwile wytchnienia od pracy złapiecie jeszcze w sierpniu i to także ze względu na kościelne święto. Dokładnie w połowie miesiąca (15 sierpnia, w czwartek) wypada bowiem Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Zakładając, że piątek weźmiecie wolny, możecie odpoczywać przez 4 dni.

Dni wolne 2019 – jesień – Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości

Na kolejne dni wolne przyjdzie nam trochę poczekać. Wszystkich Świętych czyli 1 listopada w 2019 roku przypadnie w piątek, więc z początkiem listopada czeka nas przedłużony weekend. Kolejny dłuższy weekend szykuje się dwa tygodnie później i wiąże się z Dniem Niepodległości – ten wypada w poniedziałek, więc świętujemy od 9-11.11.

Boże Narodzenie 2019

Planując urlopy warto pamiętać też o okresie świątecznym. Jeśli w tym roku nie udało się wam zaplanować urlopu tak, żeby np. wyjechać i świętować Boże Narodzenie nieprzerwanie przez kilka dni, np. aż do sylwestra, zadbajcie, żeby zarobić to następnym razem! W przyszłym roku wigilia wypada w środę, jeśli wziąć wolny piątek, mamy i dalej poniedziałek 30.12, mamy w sumie 8 dni wolnego!

Zobacz także:

Dni wolne od pracy 2019

1 stycznia – Nowy Rok

6 stycznia – Trzech Króli

21 kwietnia – Wielkanoc

22 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny

1 maja – Święto pracy

3 maja – święto  Konstytucji 3 Maja

9 czerwca – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)

20 czerwca – Boże Ciało

15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

1 listopada – Wszystkich Świętych

11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

25 grudnia – pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia

26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

9 sposobów na to, by poczuć się lepiej