Jeżeli mimo nawału serialowych nowości i własnych zaległości w ich oglądaniu ulubioną pozycją, do której niezmiennie wracacie jest Zmierzch, to mamy dla was dobra wiadomość! Jak się okazuje, teoretycznie możecie stać się częścią tej kultowej produkcji, a przynajmniej znaleźć się możliwie najbliżej ulubionej realizacji, bo jak donoszą zagraniczne media, dom serialowej Belli właśnie poszedł pod młotek. Willa zamieszkana przez Kristen Stewart wcielającą się w główną bohaterkę, a także jej ojca, została wystawiona do sprzedaży za zawrotną kwotę prawie 350 tysięcy dolarów. Dobra cena za możliwość poczucia się jak uczestnik sagi o wampirach?

Kristen Stewart i Robert Pattinson wrócili do siebie?

Zanim jednak kluczyki do posiadłości znajdą się w waszych rękach, trzeba sprostować kilka rzeczy. Tak naprawdę dom wcale nie znajduje się w Forks, ale w równie ponurym i smutnym co filmowa lokalizacja oddalonym od rodzinnego miasta Edwarda i Belli o 350 km miasteczku St. Helens w Oregonie. Jego fundamenty postawiono już w latach 30. XX wieku.

Właściciel posiadłości, który po 16 latach planuje przekazać swoją własność w nowe ręce przyznaje, że ekipa filmowa wprowadziła kilka poważnych zmian na potrzeby Zmierzchu. Te nadały temu miejscu nową tożsamość na zawsze powiązaną z losami bohaterów filmu. Dlatego też po zakończeniu zdjęć nie zdecydował się przywrócić miejscu dawnego wyglądu. Chodzi przed wszystkim o kolor ścian – nowy właściciel bez problemu rozpozna niebieski salon i kuchnię oraz charakterystyczny zielonkawy odcień ścian w pokoju Belli. Także okolica na zewnątrz pozostaje 1:1 tak jak w filmie.

Gdyby była taka możliwość, chcielibyście zamieszkać w domu Belli ze Zmierzchu?

Od teraz możecie zamieszkać w zamku z „Gry o tron”! Jest tylko jedno „ale” - cena…