W poniedziałek wieczorem na jaw wyszły nowe fakty w sprawie jednego z finalistów Top Model 9, mającego kryminalną przeszłość. Okazało się, że Dominic D’Angelica był kilka lat temu skazany za przestępstwo seksualne w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie za seks oralny z dziewczyną poniżej 16. roku życia. Uczestnik programu TVN przyznał się wówczas do winy i tym samym został wpisany na listę przestępców seksualnych w USA, otrzymując wyrok w zawieszeniu. 2 lata później złamał te warunki i trafił na 4 miesiące do więzienia. Do sieci trafiły wycinki gazet, a także screeny z rządowych stron internetowych, które potwierdzają te informacje. W sieci rozpętała się burza. Stacja TVN, odpowiedzialna za produkcję show, wydała wczoraj oficjalne oświadczenie w tej sprawie i postanowiła usunąć Dominica D’Angelikę z finału Top Model 9.

Dominic D’Angelica wydał oficjalne oświadczenie. Finalistę usunięto z Top Model 9

„(…) Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje”, wyjaśnił Marcin Barcz, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery. Stacja TVN zdyskwalifikowała finalistę z Top Model 9. 

Patrycja Sobolewska skomentowała oświadczenie Dominica D’Angeliki z Top Model 9 >>>

Dominic D’Angelica przerwał milczenie i po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie. Na jego profilu na Instagramie pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym były finalista Top Model 9 przedstawił swoją wersję wydarzeń sprzed kilku lat. 

Fakty. Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu z 2013 roku, ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie nowego procesu. Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu. Spędziłem cztery miesiące w areszcie prawie dwa lata później przez naruszenie wyroku w zawieszeniu kiedy broniłem moją ciocię przed jej agresywnym partnerem. Byłem w reszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystywanie seksualne. Nie jestem przestępcą ani oprawcą.

Przypomnijmy, że Dominic D’Angelica trafił do aresztu z powodu seksu oralnego z nieletnią poniżej 16. roku życia, otrzymując wyrok w zawieszeniu. 2 lata później trafił do więzienia na 4 miesiące za złamanie warunków. Uczestnik programu napisał pod grafiką z oświadczeniem, że to dla niego trudny czas. „(…) Chcę, żebyście wiedzieli, że cały czas o was myślę. Wiem, że jest sporo pytań. W tym momencie jestem bardzo zraniony. Więc opisałem kilka krótkich faktów w tym poście. Za jakiś czas opublikuje dłuższy post z wyjaśnieniami, gdy tylko poczuję się lepiej. Będę silny. Wszystkim, którzy mnie wspierają, jestem z całego serca wdzięczny. Kocham Was!”.

Top Model 9: Dominic D’Angelica. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o finaliście Top Model 2020 [KWESTIONARIUSZ] >>>