Niedawno informowaliśmy Was o pracy Drake'a nad kolejnym studyjnym albumem, którego zapowiedzią były dwa utwory: God’s Plan, podbijający listy przebojów, z którego dochody zostały przeznaczone na cele charytatywne oraz Nice For What. W teledysku do tej piosenki wystąpiło wiele znanych gwiazd i modelek, np. Jordan Dunn, Olivia Wilde i Emma Roberts. Niecałe 3 miesiące odbyła się premiera nowego albumu Kanadyjczyka, zatytułowana Scorpion, co prawdopodobnie ma związek z datą jego urodzin, która wypada 24 października, co oznacza, że jest astrologicznym skorpionem.

Akcja Drake'a #InMyFeelingsChallenge

Wyzwanie polega na nakręceniu filmiku, w którym wysiadamy z samochodu i śpiewamy pierwszą zwrotkę piosenki In My Feelings, pochodzącej z najnowszego albumu wykonawcy oraz tańczymy krótki układ taneczny podczas, gdy kierowca jedzie powoli i jednocześnie operuje naszą kamerą albo jak w większości przypadków – telefonem. Weźmiecie udział w wyzwaniu Drake'a? Jeżeli tak, nie zapomnijcie udostępnić wideo na swoim Instagramie i dodać w komentarzu #InMyFeelingsChallenge. Pod tym hasztagiem znajdziecie już ponad 155 tysięcy postów!

Drake oddał pieniądze przeznaczone na teledysk potrzebującym dzieciom >>>

Wszystko, co musicie wiedzieć o nowym albumie Drake'a „Scorpion”

Scorpion to już kolejny album wykonawcy, który miał swoją międzynarodową premierę 29 czerwca tego roku, czyli zaledwie rok po wydaniu jego ostatniego projektu More Life. To najdłuższa płyta w jego karierze, która składa się z aż 25 utworów. Wygląda na to, że Scorpion przynosi artyście największe powody do dumy i to w wszystko dzieje się w zawrotnym tempie. Drake’owi udało się pobić historyczny rekord zespołu The Beatles z 1964 roku, kiedy aż 5 piosenek trafiło do rankingu Billboard’s Top 10. Natomiast w tym roku w tym prestiżowym zestawieniu znalazło się aż 7 utworów Drake'a! Co więcej, Kanadyjczyk ustanowił także swój prywatny rekord. W ciągu tygodnia od premiery album odtworzono w serwisach streamingowych ponad miliard razy.

Drake oddał pieniądze przeznaczone na teledysk potrzebującym dzieciom >>>

Wśród piosenek z albumu jest kilka stworzonych przy współpracy z innymi sławnymi raperami, takimi jak Jay-Z, Ty Dolla $ign i Static Major. Najbardziej szokującym jednak jest jeden z końcowych numerów Don’t Matter To Me. Głos w refrenie należy Michael’a Jackson’a! Jak to możliwe? Okazuje się, że Drake wgrał do piosenki nieznane dotychczas nikomu nagranie Jackson’a. Dzięki raperowi zmarły przed laty Michael wrócił do pierwszej setki najchętniej słuchanych solowych wokalistów według rankingu Billboard.

Internetową burzę wywołał z kolei tekst do piosenki Emotionless. Po zerwaniu z Jennifer Lopez, Kanadyjczyk był widziany z francuską aktorką filmów dla dorosłych, Sophie Brussaux, która następnie oświadczyła, że jest z nim w ciąży. Drake potwierdził na płycie, że ich syn przyszedł na świat w ubiegłym roku.