Dua Lipa została oskarżona o kradzież zdjęcia, które opublikowała na Instagramie. Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew, w którym firma Integral Images zarzuca wokalistce naruszenie praw autorskich, czyli wykorzystania zdjęcia z jej wizerunkiem, jednak bez zgody agencji. I domaga się odszkodowania w wysokości ponad 100 tysięcy funtów brytyjskich. A chodzi o fotkę z lutego 2019 roku, zrobioną piosenkarce z ukrycia przez paparazzi na lotnisku. Post został już oczywiście usunięty.  

Dua Lipa oskażona o kradzież zdjęcia!

Pozew agencja tłumaczy także tym, że artystka zarabia na swoim instagramowym koncie i traktuje je jako swoje narzędzie marketingowe, więc tym bardziej powinna wykupić prawa do publikowanego zdjęcia. I choć brzmi to wszystko lekko kuriozalnie, bo przecież Dua Lipa wstawiła zdjęcie, na którym widnieje jej wizerunek, to jednak prawa autorskie rządzą się swoimi prawami. I co więcej, nie jest to pierwsza taka sytuacja w historii. 

W przeszłości o podobne ruchy oskarżani byli m.in. Justin Bieber, Jennifer Lopez czy Gigi Hadid. Ten ostatni przypadek okazał się jednak precedensem, gdyż w lipcu 2019 roku sąd w Nowym Jorku uznał, że prawo stoi po stronie modelki. Wniosek paparazzo został uznany za bezpodstawny, gdyż udowodniono, że autor zdjęcia nie posiadał praw do kadru, wokół którego toczył się spór. Być może Dua Lipa będzie próbowała powoływać się na tę sprawę, szczególnie, że dotyczy ona jej przyszłej szwagierki. 

Dua Lipa, która od 2019 roku spotyka się z bratem Gigi i Belli, Anwarem Hadid, nie ustosunkowała się publicznie do zarzutów. Jej sprawa jest natomiast z pewnością w najlepszych prawniczych rękach.