Kolczyki XXL – Biżuteryjny trend na wiosnę-lato 2021

Po roku chodzenia w dresach i rezygnacji z jakiejkolwiek biżuterii, mamy dość skromności. Nie bez przyczyny wybiegi zdominowała biżuteria XXL: ogromne naszyjniki w kształcie łańcuchów, wielkie bransolety, sygnety i... duże, spektakularne kolczyki. Te ostatnie to nie tylko jeden z największych biżuteryjnych trendów na wiosnę-lato 2021, ale i sposób by zamanifestować swoją osobowość i podkreślić, jak bardzo tęsknimy za modą. A także, aby się wyróżnić, nawet jeśli mamy na sobie maseczkę.

Wątpliwości co do tego nie ma Demna Gvasalia, dyrektor kreatywny marki Balenciaga, który połączenie: wielkie kolczyki plus maseczka zaprezentował na pokazie wiosennej kolekcji domu mody. Projektant postawił na długie, kaskadowe kolczyki w srebrnym kolorze i dobrał do nich czarną maseczkę (zestaw uzupełniając o okulary przeciwsłoneczne w tym samym odcieniu). Zresztą, zobaczcie same.

Balenciaga, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

Jak dobrać kolczyki do maseczki?

W konsekwencji look pokochały największe fashionistki, które odważnie eksperymentują z połączeniami. Nie boją się jeszcze bardziej spektakularnych kolczyków: złotych, etnicznych czy inkrustowanych szlachetnymi kamieniami, które najczęściej łączą z maseczkami w monochromatycznym wydaniu. A jeśli nie, w pary dobierają je tak, by wspólnym mianownikiem maski i biżuterii był ten sam kolor albo wzór. Zdjęcia mody ulicznej zrobione w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu czy Mediolanie są tego najlepszym przykładem (patrz zdjęcie główne).  Duże kolczyki równie dobrze sprawdzą się jednak także z klasycznym T-shirtem albo golfem. To idealny wybór, kiedy czeka nas rozmowa na Zoomie.

Duże kolczyki – jakie wiosną 2021 będą najmodniejsze?

Które spośród dużych kolczyków są najmodniejsze? Przede wszystkim złote lub srebrne – tej wiosny chcemy olśniewać! Mogą przyjmować kształt łańcuchów (jak dotychczas jedne z naszych ulubionych naszyjników), kół albo... muszli. A skoro już jesteśmy przy morskich inspiracjach, nie sposób nie wspomnieć o perłach, które wciąż są jednym z najmodniejszych biżuteryjnych detali. Na uszach potrafimy zawiesić sobie całe sznury pereł (Altuzarra)!

Ciekawostka? Modne kolczyki na wiosnę 2021 są tak duże i spektakularne, że wcale nie musimy nosić ich parami. Wystarczy jeden, by zrobić wrażenie. Z tego założenia wyszły marki, takie jak: Fendi, N21 czy Alberta Ferreti, które duże kolczyki lansują w wersji: single. Które wybieracie?